Kultura

Preludia przedkonkursowe

Chopin i Jego Europa

materiały prasowe
Motto tegorocznej, nieco krótszej edycji – „Przed wielkim konkursem” – przypomina o wydarzeniu, które czeka nas już za niecałe dwa miesiące.

W ramach festiwalu Chopin i Jego Europa młodzi polscy kandydaci konkursu chopinowskiego między 18 a 25 sierpnia będą się prezentować co wieczór, grając w kościele św. Krzyża na fortepianie historycznym. Ponadto Chopina jak zwykle będzie wiele, otoczonego naturalnymi kontekstami z epoki (Liszt, Schumann, Dobrzyński), ale będzie też muzyka dawniejsza (Bach, Telemann, Mozart, Beethoven) i nowsza (Andrzej Czajkowski, Paweł Szymański). Usłyszymy wielu chętnie tu powracających artystów, jak Andreas Staier, Piotr Anderszewski (tym razem z wybitnym barytonem Matthiasem Goernem), Tobias Koch, Evgeni Bozhanov i Jan Lisiecki. Po raz pierwszy na festiwalu pojawią się takie sławy, jak Alexandre Tharaud, Louis Lortie czy wiolonczeliści Truls Mørk i Sol Gabetta. Jak zwykle nie wiadomo, czego się spodziewać po recitalu Ivo Pogorelicia, za to wspaniałą kameralistykę zagwarantuje kwartet Apollon Musagète.

Szczegóły: pl.chopin.nifc.pl/festival/edition2015

Chopin i Jego Europa, Warszawa, 15–29 sierpnia

Polityka 33.2015 (3022) z dnia 11.08.2015; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Preludia przedkonkursowe"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Historia

Wojna secesyjna: arystokrata Lee kontra łachmyta Grant

150 lat temu skończyła się wojna secesyjna. Armiami stron dowodzili generałowie Robert Edward Lee i Ulisses Grant. Reprezentowali dwie bardzo odmienne wersje sukcesu z amerykańskiego snu.

Grzegorz Mathea
14.04.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną