Kultura

Czechy pod specjalnym nadzorem

Festiwal Literacki Sopot

materiały prasowe
Zeszłoroczny Literacki Sopot, poświęcony literaturze rosyjskiej, był wielkim sukcesem, a w tym roku tematem wiodącym będą Czechy.

Do Sopotu przyjadą czescy pisarze: Radka Denemarková, Petra Hůlová, Jan Novák i Jaroslav Rudiš. Nie zabraknie też wątków historycznych. W nocy z 20 na 21 sierpnia przypada rocznica inwazji wojsk członków Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Podczas festiwalu odbędzie się zresztą spotkanie wokół książki „Inwazja na Czechosłowację 1968. Perspektywa rosyjska”. Będą również debaty poświęcone etyce w polityce, Karcie 77, Solidarności czy nieznanym czeskim mistrzom.

Poza gośćmi zza południowej granicy pojawi się w Sopocie wielu polskich autorów, w tym nominowani do nagrody Nike Wioletta Grzegorzewska, Piotr Nestorowicz i Magdalena Tulli oraz tegoroczny laureat Nagrody Literackiej im. Ryszarda Kapuścińskiego Michał Olszewski. A także Angelika Kuźniak, Anna Janko, Filip Springer i Mariusz Urbanek. Wydarzeniem będzie na pewno spotkanie z Hanną Krall, Wojciechem Tochmanem i Mariuszem Szczygłem w związku z premierą książki „Krall”. Program uzupełnią pokazy filmowe, spektakl teatralny, targi książki, wystawa fotografii, warsztaty oraz koncert zespołu Kafka Band.

Szczegóły: www.literackisopot.pl

Festiwal Literacki Sopot, Sopot 20–23 sierpnia

Polityka 34.2015 (3023) z dnia 18.08.2015; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Czechy pod specjalnym nadzorem"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną