Kultura

Mea pulpa

Już się mówi, że to będzie romans dekady...

• Ta wiadomość zelektryzowała salony oraz nie tylko branżowe media. Okazało się, że Dominika Kulczyk oraz Paweł Deląg tworzą parę. Ona – znana córka polskiego miliardera, on – najbardziej znany polski aktor w Rosji. Cieszymy się. Nie od dziś wiadomo, że pieniądze plus talent mogą uczynić cuda. A Dominika ma i jedno, i drugie.

• Szefowa Radia Dla Ciebie Ewa Wanat została dyscyplinarnie zwolniona z funkcji za swój ironiczny komentarz na temat domniemanego rozgarnięcia dzieci państwa Karoliny i Tomasza Elbanowskich. Okazało się jednak, że ci mają status świętej rodziny, i ruszyła inkwizycja. Nie od dziś wiadomo, że gdyby święta rodzina mieszkała w Polsce, to komornik zabrałby im stajenkę.

• Telewizje ujawniły, w których programach najdroższe jest tak zwane lokowanie produktu. I tak w TVP są to seriale „M jak miłość” i „Ranczo”, w Polsacie show „Top Chef”, a w TVN program „Kuba Wojewódzki”. Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce zobaczymy na ekranie ostrzeżenie: Lokowanie produktu zawiera program.

• À propos lokowania produktu, to do mistrzostwa doprowadził ten proceder redaktor Maciej Kurzajewski w programie „Świat się kręci”. Dziennikarz TVP1 zaprosił do oglądania programu „Rinke za kratami” nadawanego w Polsacie. Co ciekawe, producentem obu jest ten sam człowiek, Rinke Rooyens. Ewidentnie dobrze ulokowany.

• To jest nasz wielki polski sukces. W najnowszym filmie o przygodach agenta Jamesa Bonda, zatytułowanym „Spectre”, główny bohater będzie popijał wódkę Belvedere wyprodukowaną w Żyrardowie. I znowu hasło 0,7 nabierze w polskich domach nowego znaczenia.

• Już się mówi, że to będzie romans dekady. Okazało się, że Bartosz Węglarczyk zamieszkał z kandydatką na urząd prezydenta Magdaleną Ogórek. I to nie w Belwederze, tylko w jej mieszkaniu. Gratulujemy. To też jest jakaś forma lokowania produktu.

• I do czego doprowadziła polityka miłości i skrajnej tolerancji? Znana warszawska transseksualistka, dramaturg, poetka i performerka znana jako Rafalala pokazała w sieci selfie własnych pośladków. Internet zawrzał. Pojawiły się nawet spekulacje, że to może być jedyna szansa na zatrzymanie fali uchodźców.

• Oto nie lada niespodzianka dla fanów Czesława Mozila. Muzyk poprowadzi w Radiu Zet talk-show zatytułowany „Bumerang Czesława”. W poniedziałki od godziny 23.00 do północy wraz z zaproszonymi gośćmi autor odpowie na pytania słuchaczy. Audycja będzie nadawana – do wyboru – z lektorem lub napisami.

• Wielki głos polskiej piosenki Zdzisława Sośnicka wraca po blisko 18 latach z nowym albumem „Tańcz, choćby płonął świat”. Kto z nas nie pamięta takich przebojów jak „Aleją gwiazd”, „Julia i ja” czy „Taki dzień się zdarza raz”? Oto magia szoł biznesu. Zmartwychwstanie bez cudu.

• Wiele osób zadaje sobie zapewne pytanie, ile razy jeszcze? 26 września na gali pięściarskiej Polsat Boxing Night zmierzą się Tomasz Adamek, lat 38, oraz Przemysław Saleta, lat 47. Dla mnie bomba. To nie wiek, ale dusza tworzy boksera. Zwycięzca tej walki zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Irena Dziedzic vs Bogumiła Wander.

Tomasz Stockinger, dożywotni amant oraz dyżurny lekarz polskiego kina, ożenił swego pierworodnego. Robert Stockinger wziął za żonę dziennikarkę TVN24 Patrycję Drozd. Ślub odbył się w Sopocie. Nie wiemy, kto wiózł parę młodą do ślubu, ale fakt, że się odbył, ewidentnie wskazuje, że nie tata pana młodego.

• Niespełna rok po zakończeniu działalności zespołu Budka Suflera ukaże się solowy album wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Dwie pierwsze płyty Budki Suflera to mój hardrockowy elementarz. W którą stronę podąży jej frontman? Płyta ma nosić tytuł „Przebudzenie”. Przydałoby się. Szczególnie od momentu, w którym poszedł w „Tango”.

• To mógłby być duet zaskakujący i nieprzewidywalny. Maryla Rodowicz wyznała, że chciałaby nagrać duet z liderem Gangu Albanii, niejakim Popkiem. Popek to po prostu Paweł Rak, były zawodnik MMA, mieszkający i nagrywający obecnie w Wielkiej Brytanii. Podobno nie bardzo może przyjechać do Polski. Teraz to już chyba nawet by nie chciał.

Polityka 39.2015 (3028) z dnia 22.09.2015; Kultura; s. 85
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną