Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Na urodziny

II Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego

materiały prasowe
Ignacy Jan Paderewski, legendarny pianista i znakomity kompozytor, najwybitniejszy muzyk wśród polityków, urodził się 6 listopada 1860 r.

W 155. rocznicę uroczysty koncert w warszawskim Teatrze Polskim zainauguruje drugą edycję poświęconego mu festiwalu; w programie m.in. fragmenty jedynej opery Paderewskiego „Manru” oraz utwory Feliksa Nowowiejskiego i Fryderyka Chopina. Nazajutrz na Zamku Królewskim wystąpi m.in. duet pianistyczny z Majorki z „Tańcami polskimi” Paderewskiego na cztery ręce. Od 8 do 11 listopada w Łazienkach Królewskich m.in. koncert „Paderewski-jazz-inspiracje” z opracowaniami Krzesimira Dębskiego oraz „salon odrzuconych” – występy uczestników 17. Konkursu Chopinowskiego. I wreszcie, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia: Sinfonia Iuventus z Symfonią „Odrodzenie”, a na zakończenie Sinfonia Varsovia pod batutą Marty Kluczyńskiej; Koncert fortepianowy Paderewskiego zagra Piers Lane.

Szczegóły: avearte.pl

II Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego, 6–11 listopada, Warszawa

Polityka 45.2015 (3034) z dnia 03.11.2015; Afisz. Premiery; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Na urodziny"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pierwsza matura po deformie. Żeby zdać, trzeba szczęścia albo wielkich pieniędzy

Żeby przejść przez maturę, trzeba mieć dużo zdrowia albo spore pieniądze. A najlepiej jedno i drugie – mówią rodzice i nastolatki z pierwszego rocznika wykształconego w szkołach zreformowanych przez Annę Zalewską. Za sto dni podchodzą do trudniejszych niż dotąd egzaminów.

Joanna Cieśla
31.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną