Kultura

Na urodziny

II Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego

materiały prasowe
Ignacy Jan Paderewski, legendarny pianista i znakomity kompozytor, najwybitniejszy muzyk wśród polityków, urodził się 6 listopada 1860 r.

W 155. rocznicę uroczysty koncert w warszawskim Teatrze Polskim zainauguruje drugą edycję poświęconego mu festiwalu; w programie m.in. fragmenty jedynej opery Paderewskiego „Manru” oraz utwory Feliksa Nowowiejskiego i Fryderyka Chopina. Nazajutrz na Zamku Królewskim wystąpi m.in. duet pianistyczny z Majorki z „Tańcami polskimi” Paderewskiego na cztery ręce. Od 8 do 11 listopada w Łazienkach Królewskich m.in. koncert „Paderewski-jazz-inspiracje” z opracowaniami Krzesimira Dębskiego oraz „salon odrzuconych” – występy uczestników 17. Konkursu Chopinowskiego. I wreszcie, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia: Sinfonia Iuventus z Symfonią „Odrodzenie”, a na zakończenie Sinfonia Varsovia pod batutą Marty Kluczyńskiej; Koncert fortepianowy Paderewskiego zagra Piers Lane.

Szczegóły: avearte.pl

II Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego, 6–11 listopada, Warszawa

Polityka 45.2015 (3034) z dnia 03.11.2015; Afisz. Premiery; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Na urodziny"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Jak kwarantanna odbije się na naszym zdrowiu

Siedzimy na huśtawce społecznej i politycznej. Z jednej strony dyscyplina sanitarna, z drugiej masowe manifestacje oraz bandyckie rozróby na ulicach. Chaos, bezładne poczynania władzy, jak zapowiedź tzw. narodowej kwarantanny, wzmacniają nasz niepokój.

Martyna Bunda, Ewa Wilk
21.11.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną