Kultura

Mea pulpa

Krzysztof Ziemiec, zaufany człowiek Pana Boga, ma poprowadzić program w TVP w miejsce Tomasza Lisa.

• To prawdziwy sieciowy hit. Strona zapolske.pl. Można tam spotkać akcję „Pomódl się za Polskę, ofiaruj modlitwę za polityka”. Ewidentnym liderem jest prezydent Andrzej Duda. Modlić się to czasownik zwrotny niedokonany. Podobnie jak większość obietnic.

• Poeta Adam Zagajewski opublikował swój nowy wiersz zatytułowany „Kilka rad dla nowego rządu”. „Należałoby którejś nocy rozstrzelać kilku reżyserów filmowych, nie oszczędzając kobiet”. Zabawne. Jeszcze nie Rymkiewicz, ale już obciach.

• Znamy już uczestników kolejnej edycji programu „Taniec z gwiazdami” w telewizji Polsat. Tym razem ciężar bycia gwiazdą wzięli na siebie wokaliści Kasia StankiewiczAndrzej Krzywy. Pozostali uczestnicy wezmą na siebie ciężar ujawnienia, kim do cholery są.

• To może być jedyna dobra zmiana komicznej dyktatury. Paweł Sito, legenda radiofonii, ma szanse zostać szefem w radiowej Trójce. Nie wiem, czym Paweł sobie zasłużył na podobny awans. Ostatnio nie bardzo mu szło. Ale to w PiS dyżurna rekomendacja.

Krzysztof Ziemiec, zaufany człowiek Pana Boga, ma poprowadzić program w TVP w miejsce Tomasza Lisa. Ziemca ma pilnować drugi w kolejce, czyli Jan Pospieszalski. Lubię dziennikarstwo Ziemca. Nigdy nie stawia rozmówcy w głupiej sytuacji. Zostawia to sobie.

• Oto bohater tygodnia. Polski pięściarz Artur Szpilka zmierzył się z Amerykaninem Deontayem Wilderem o tytuł mistrza świata federacji WBC. Artur przegrał przez nokaut w 9. rundzie, za co zainkasował milion. Obecnie trwają poszukiwania Szpilki w stogu tego siana.

• Rock Radio, należące do wydawcy „Gazety Wyborczej”, zmienia się w Radio Pogoda. To kolejny element układanki: Gdzie kończy się biznes, a zaczyna wstyd? Trwają spekulacje, ile w tej pogodnej decyzji zasługi Jerzego Zelnika. To się ponoć nazywa Klątwa Faraona.

• Sam już nie wiem, czy to głupota, czy niekompetencja. Szef TVP2 zdjął z anteny popularny program zatytułowany „Paranienormalni Tonight”, prowadzony przez znany kabaret. Jak widać specjaliści od nienormalności nie znoszą konkurencji.

• Czarne chmury zawisły nad popularnym programem „Familiada”. Prowadzony od 1994 r. przez Karola Stasburgera program ma podobno zniknąć z anteny. Powodem jest to, że realizuje go firma zewnętrzna. A prezes Jacek chce, żeby TVP zniszczyć własnymi siłami.

• Dyżurny mongolski celebryta Bilguun Ariunbaatar będzie ojcem. I to w Polsce. Trudno. Co ciekawe, Mongolia jest krajem bez dostępu do morza, ale posiadającym marynarkę wojenną. Czy to coś nam mówi o ojcostwie Bilguuna? Nie wiem. Ale fajnie się zaczyna.

• Media plotkarskie ujawniły, że chłopak Eweliny Lisowskiej miał romans ze znaną transseksualną skandalistką Rafalalą. Wokalistka uciekła od afery do USA, a muzyk Afromental został sam. Ale przynajmniej nikt mu wprost nie powie, że miał babę na boku.

• Oto kolejny pojedynek. Wielcy ojcowie i ich popularne córki. Kinga DudaIga Lis zadebiutowały ostatnio z sukcesem na wybiegu. Modelka to osoba, która sobą reklamuje pomysły innych. Pod tym względem w rodzinie prezydenta jest to już tradycja.

• Pojawił się pierwszy numer magazynu literackiego „Pocisk”. Znajdą się w nim opowiadania i historie kryminalne pisane przez znanych autorów, ale także i debiutantów. Teraz, przy rządach PiS, debiutujących kryminalistów nie zabraknie.

• Zmarł Bogusław Kaczyński. Cesarz muzyki klasycznej. Kiedyś miałem zaszczyt prowadzić z nim koncert na festiwalu Top Trendy w Polsacie. Powiedział mi wtedy: Kuba, jak przeżyłem dziś, to przeżyję teraz wszystko. Niestety, nie dotrzymał słowa…

• Styczeń to czas narodowej debaty o tym, czy Anna Lewandowska miała operacje twarzy, czy nie miała. Ścierały się racje, argumenty, frakcje, inwektywy oraz sympatycy poszczególnych teorii. Jak widać, sukces to – tradycyjnie w Polsce – najgorsza forma utraty twarzy.

Polityka 5.2016 (3044) z dnia 26.01.2016; Kultura; s. 85
Reklama

Czytaj także

Historia

Polityczne imiona statków

„Bierut” zardzewiał na Jeziorze Gorzkim, „Manifest Lipcowy” sprzedano na Zachód, a „Szczecin” popłynął do Niemiec. Jak kiedyś uprawiano politykę na wodzie.

Paweł Miedziński
19.10.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną