Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Kadry marzeń

Tomasz Gudzowaty celebruje 20 lat pracy fotografa

Free running Free running Tomasz Gudzowaty
Polski rekordzista w zdobywaniu międzynarodowych laurów fotograficznych Tomasz Gudzowaty świętuje 20 lat pracy zawodowej.
NadaamTomasz Gudzowaty Nadaam

Zaczęło się wręcz sensacyjnie w 1998 r., gdy stawiający dopiero pierwsze kroki w zawodzie fotografa Tomasz Gudzowaty otrzymał jedną z nagród World Press Photo (WPP). Jury doceniło wówczas zdjęcie „Pierwsza lekcja zabijania” przedstawiające młode gepardy polujące na antylopę. A ponieważ laureat był synem znanego i zamożnego Polaka, rodacy z właściwą sobie podejrzliwością uznali, że to tylko efekt „wpompowanych” w zachciankę syna pieniędzy. Kolejne lata szybko zweryfikowały jednak tę opinię i pokazały, że pojawił się prawdziwy talent w gatunku klasycznego czarno-białego fotoeseju, z właściwą mieszanką zdolności, pracowitości, uporu, wrażliwości.

Polityka 18.2016 (3057) z dnia 26.04.2016; Kultura; s. 96
Oryginalny tytuł tekstu: "Kadry marzeń"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022