Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Czy Prince zmarł na AIDS? Co się stanie z jego majątkiem?

Flickr CC by 2.0
Wciąż nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące śmierci artysty.

Minął już tydzień od śmierci Prince’a w Paisley Park w Minneapolis. Ciało muzyka skremowano podczas prywatnej, rodzinnej uroczystości, ale wciąż jednak nie znamy odpowiedzi na kluczowe pytania: jaka była przyczyna śmierci artysty oraz kto odziedziczy pozostawiony przez niego majątek?

Majątek, przyznajmy, niebagatelny i wciąż się powiększający. W ciągu kilku dni od śmierci muzyka jego nagrania sprzedały się w blisko 3,5 mln kopii, fizycznych i cyfrowych.

Agencja Reutersa powołując się na pierwszego menedżera Prince’a, Owena Husneya, donosi, że tylko katalog muzyczny artysty może być wart ponad 500 mln dolarów.

Testamentu brak

Prince nie zostawił po sobie testamentu. Tyka Nelson, jego jedyna rodzona siostra (muzyk nazywał się tak naprawdę Prince Rogers Nelson), wystąpiła do sądu w Minneapolis o ustalenie administratora majątku brata.

Została nim organizacja Bremer Trust, która przez lata zajmowała się finansami gwiazdora. Pytanie jednak, komu należy się fortuna po zmarłym muzyku?

W chwili śmierci Prince nie miał żony ani dzieci. Jego jedyny syn urodził się w 1996 r. z zespołem Pfeiffera i żył tylko tydzień.
Prince miał dwie żony, ale z ostatnią rozwiódł się w 2006 roku. Wcześniej plotkowano, że Prince sporządził testament i cały majątek zapisał Chrześcijańskiemu Zborowi Świadków Jehowy, którego był wyznawcą. Ostatecznie jednak to Tyka i pięcioro przyrodniego rodzeństwa Prince’a najprawdopodobniej odziedziczą, jako najbliżsi krewni, jego majątek.

Samobójstwo czy AIDS?

W domu muzyka nie znaleziono dowodów jednoznacznie wskazujących na przyczynę śmierci. 

Najpierw plotkowano o przedawkowaniu narkotyków lub środków przeciwbólowych. Te doniesienia zdementował prawnik artysty.

Na inne przyczyny śmierci Prince’a wskazuje „The National Enquirer”. Amerykański tabloid ujawnił, że pół roku temu u artysty wykryto AIDS, którym miał się zarazić w latach 90. „Prince miał niedobory żelaza, był osłabiony i zdezorientowany. Miał pożółkłą skórę, a opuszki jego palców były zabarwione na brązowo” – twierdzi anonimowy informator gazety.

CNN z kolei pisał o znalezieniu w domu Prince’a leków opioidowych. Inne amerykańskie media donosiły o niezrealizowanych receptach wystawionych na nazwisko muzyka. To z powodu ich przedawkowania miał umrzeć Prince.

Czy rzeczywiście tak było? Na odpowiedź będziemy musli poczekać jeszcze kilka tygodni, aż do wyników sekcji zwłok.

Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Świat kolekcjonerów zabawek. Ludzie bez pasji ich nie zrozumieją

Świat kolekcjonerów zabawek niewiele ma wspólnego z zabawami.

Juliusz Ćwieluch
28.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną