Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

TLC szykuje hit. To program randkowy, zatytułowany „Undressed”. Uczestnicy spędzają ze sobą 30 minut w łóżku, w samej bieliźnie.

• Teatr to podobno zwierciadło społeczeństwa. Tak było i tym razem. Zbyszek Boćko, radny PiS z Działdowa, wybrał się do Teatru 6. Piętro, gdzie uniesiony sztuką i alkoholem wywołał burdę. Kadry PiS są jak choinka po świętach. Trochę się sypią.

• Kolejny dobry efekt wietrzenia telewizji. TVP zanotowała najsłabszy wynik oglądalności w historii badań telemetrycznych. Spełniło się. Wreszcie Jacek Kurski zrobił coś, co przejdzie do historii.

• Nasz reprezentacyjny zawodnik Kuba Błaszczykowski został ambasadorem marki LG Electronics. Piłkarz ACF Fiorentina będzie zachęcał do kupna cyfrowego telewizora na Euro. My cyfrowych cudów nie oczekujemy. Może być nawet 1:0.

• Do końca dotarła rywalizacja najmłodszych kucharzy w programie „MasterChef Junior”. Zwyciężczynią została 11-letnia Natalia Paździor ze Zbludowic. Gratuluję. Ciekawe, czy pierwsze słowo, którego się nauczyła, brzmiało tata czy tatar?

• Po roku męczeńskiej walki poległ śmiercią tragiczną, choć długo oczekiwaną, tygodnik „ABC”. Był to prawicowy, niepokorny brukowiec. Statystycznie to powinien być hit. No, ale statystycznie brodaci mężczyźni zdradzają częściej niż brodate kobiety.

• Wszystkie gole polskiej kadry, które pominiecie w telewizorze LG polecanym przez Błaszczykowskiego, będziecie mogli zobaczyć w telewizorze Samsung reklamowanym przez Krychowiaka. Teraz tylko czekamy, aż Nawałka wszystkim zawodnikom wykręci korki.

• Program Marcina Wolskiego „W tyle wizji” śledzi 220 tys. widzów. Autor przegrywa tym samym ze swym śmiertelnym wrogiem, czyli TVN24. Program ma mieć charakter satyryczny, niestety, kiedy Pan Bóg rozdawał poczucie humoru, prowadzący byli na pielgrzymce.

Joanna Horodyńska, zawodowa posiadaczka niezwykle licznej garderoby, określiła aktorkę Barbarę Kurdej-Szatan mianem najgorzej ubranej Polki. A Joanna zna się na rzeczy. Widać po niej, że za każdym razem szarpie się ze swoją szafą jak niedźwiedź z turystą.

Tomasz Lis krytycznie odniósł się do obecności prezydenta Dudy na pogrzebie Łupaszki. Rafał Ziemkiewicz zareagował stanowczo, wysyłając Lisa na ulicę Poznańską, gdzie pracują kobiety upadłe. Widać, że Rafał wie, gdzie leżą konfitury. Szczególnie te starsze.

• Krajowy show-biznes nie będzie już taki sam. Zatrzymano Cezarego P., podobno największego dilera kokainy wśród tak zwanych gwiazd i celebrytów. Wśród jego klientów miały być osoby znane i lubiane. Odetchnąłem z ulgą. Na szczęście nie jestem lubiany.

• TVN szykuje nowy, eksperymentalny format. Program zatytułowany roboczo „Orient Express” ma pokazać celebrytów w Azji, pozbawionych pieniędzy, jedzenia i domu. Celebryci bez pieniędzy, jedzenia i własnego dachu nad głową. Czyli jak w kraju.

Roman Kurkiewicz, dziennikarz nieobliczalny, został wyrzucony z Radia dla Ciebie, po tym jak we własnej audycji „Książkowisko” zaprezentował utwór muzyczny, w którym pada słowo „kurwy”. A tego słowa nikt już nie zna. No, może z wyjątkiem Ziemkiewicza.

• Jeszcze przed zakończeniem emisji nowej edycji stacja TVN zapowiedziała, że będzie kontynuacja „Agenta”. Poszukiwanie agentów to nasz sport narodowy. Następne odcinki podobno mają być kręcone w Egipcie. Jerzy Zelnik pasowałby i do formuły, i do krajobrazu.

• TLC szykuje hit. To program randkowy, zatytułowany „Undressed”. Uczestnicy spędzają ze sobą 30 minut w łóżku, w samej bieliźnie. Wszystkim startującym życzymy, aby nie spotkali kobiety swoich marzeń. Bo wtedy trzeba szybko zapomnieć o innych marzeniach.

Jacek Kawalec, najbardziej znany z programu „Randka w ciemno”, wystąpi w musicalu „Karol”, w którym wcieli się w postać Jana Pawła II. Obok Jacka wystąpią też Ania Wyszkoni i bracia Cugowscy. Premiera zapowiedziana jest w Krakowie. Dobrze im tak.

Polityka 19.2016 (3058) z dnia 03.05.2016; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną