Kultura

Lato z Mozartem

Zapowiedź festiwalu: „26. Festiwal Mozartowski Warszawskiej Opery Kameralnej”

materiały prasowe
Mimo niewielkich możliwości finansowych warszawskie święto mozartowskie odbędzie się w tym roku w normalnym, ponadmiesięcznym wymiarze, jednak nie udało się zadośćuczynić tradycji, by co roku odbywała się premiera nowej inscenizacji którejś z oper Mozarta.

Mimo niewielkich możliwości finansowych warszawskie święto mozartowskie odbędzie się w tym roku w normalnym, ponadmiesięcznym wymiarze, jednak nie udało się zadośćuczynić tradycji, by co roku odbywała się premiera nowej inscenizacji którejś z oper Mozarta. Zamiast nowego „Don Giovanniego”, który był planowany, zobaczymy cztery spektakle w dawnej wersji Ryszarda Peryta, a z najpopularniejszych oper – „Uprowadzenie z seraju”, „Wesele Figara” i „Cosi fan tutte” (po dwa razy) oraz „Czarodziejski flet” (cztery spektakle plus jeden w wersji dla dzieci).

Szczegóły: operakameralna.pl

26. Festiwal Mozartowski Warszawskiej Opery Kameralnej, 23 czerwca – 31 lipca, Warszawa

Polityka 26.2016 (3065) z dnia 21.06.2016; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Lato z Mozartem"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019