Kultura

Młodo i szeroko

Zapowiedź festiwalu: „Off Festival 2016”

materiały prasowe
Przy okazji 11. edycji każdy festiwal ma już jasną i utartą formułę. Także katowicki Off Festival doczekał się pewnych stałych bloków tematycznych.

Przy okazji 11. edycji każdy festiwal ma już jasną i utartą formułę. Także katowicki Off Festival doczekał się pewnych stałych bloków tematycznych. Z roku na rok Artur Rojek konsekwentnie pokazuje tu np. ważne zespoły z gitarowej sceny przełomu lat 80. i 90. Tym razem reaktywowany niedawno brytyjski Lush. Ale większym magnesem podczas tegorocznej edycji będą wykonawcy młodsi, tworzący współcześnie. Choćby promujący niedawno wydane płyty. Anohni, czyli Antony Hegarty, ze swoim nowym stylistycznie wizerunkiem i odmienną, zdecydowanie elektroniczną muzyką. Albo popularny w Polsce i sprawdzony w występach na żywo amerykański duet The Kills. Ceniony basista Thundercat, wychowany w Kalifornii i zaczynający od hardcore punka, a dziś grający nowoczesną muzykę z pogranicza soulu i jazzu. A wreszcie duet Sleaford Mods z Anglii, prezentujący bardzo upolitycznioną krzyżówkę punk rocka i hip-hopu. Widać w tym zestawie od razu i szeroki zakres gatunków, i niewielki wpływ komercyjnych hierarchii.

Szczegóły: off-festival.pl

Off Festival 2016, 5–7 sierpnia, Katowice

Polityka 32.2016 (3071) z dnia 02.08.2016; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Młodo i szeroko"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Olimpiada inna niż wszystkie

Potwierdza się reguła: drugi tydzień olimpijskiej rywalizacji jest dla Polaków bardziej udany niż pierwszy. Ale wiele wskazuje na to, że do niedużej średniej jedenastu medali z poprzednich igrzysk tym razem nie dociągniemy.

Marcin Piątek
03.08.2021