Zapowiedź festiwalu: „Off Festival 2016”

Młodo i szeroko
Przy okazji 11. edycji każdy festiwal ma już jasną i utartą formułę. Także katowicki Off Festival doczekał się pewnych stałych bloków tematycznych.
materiały prasowe

Przy okazji 11. edycji każdy festiwal ma już jasną i utartą formułę. Także katowicki Off Festival doczekał się pewnych stałych bloków tematycznych. Z roku na rok Artur Rojek konsekwentnie pokazuje tu np. ważne zespoły z gitarowej sceny przełomu lat 80. i 90. Tym razem reaktywowany niedawno brytyjski Lush. Ale większym magnesem podczas tegorocznej edycji będą wykonawcy młodsi, tworzący współcześnie. Choćby promujący niedawno wydane płyty. Anohni, czyli Antony Hegarty, ze swoim nowym stylistycznie wizerunkiem i odmienną, zdecydowanie elektroniczną muzyką. Albo popularny w Polsce i sprawdzony w występach na żywo amerykański duet The Kills. Ceniony basista Thundercat, wychowany w Kalifornii i zaczynający od hardcore punka, a dziś grający nowoczesną muzykę z pogranicza soulu i jazzu. A wreszcie duet Sleaford Mods z Anglii, prezentujący bardzo upolitycznioną krzyżówkę punk rocka i hip-hopu. Widać w tym zestawie od razu i szeroki zakres gatunków, i niewielki wpływ komercyjnych hierarchii.

Szczegóły: off-festival.pl

Off Festival 2016, 5–7 sierpnia, Katowice

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj