Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Młodo i szeroko

Zapowiedź festiwalu: „Off Festival 2016”

materiały prasowe
Przy okazji 11. edycji każdy festiwal ma już jasną i utartą formułę. Także katowicki Off Festival doczekał się pewnych stałych bloków tematycznych.

Przy okazji 11. edycji każdy festiwal ma już jasną i utartą formułę. Także katowicki Off Festival doczekał się pewnych stałych bloków tematycznych. Z roku na rok Artur Rojek konsekwentnie pokazuje tu np. ważne zespoły z gitarowej sceny przełomu lat 80. i 90. Tym razem reaktywowany niedawno brytyjski Lush. Ale większym magnesem podczas tegorocznej edycji będą wykonawcy młodsi, tworzący współcześnie. Choćby promujący niedawno wydane płyty. Anohni, czyli Antony Hegarty, ze swoim nowym stylistycznie wizerunkiem i odmienną, zdecydowanie elektroniczną muzyką. Albo popularny w Polsce i sprawdzony w występach na żywo amerykański duet The Kills. Ceniony basista Thundercat, wychowany w Kalifornii i zaczynający od hardcore punka, a dziś grający nowoczesną muzykę z pogranicza soulu i jazzu. A wreszcie duet Sleaford Mods z Anglii, prezentujący bardzo upolitycznioną krzyżówkę punk rocka i hip-hopu. Widać w tym zestawie od razu i szeroki zakres gatunków, i niewielki wpływ komercyjnych hierarchii.

Szczegóły: off-festival.pl

Off Festival 2016, 5–7 sierpnia, Katowice

Polityka 32.2016 (3071) z dnia 02.08.2016; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Młodo i szeroko"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022