Kultura

Gwiazdozbiór bliźniaków

„Stranger Things”: hit serialowego sezonu

Młodzi aktorzy serialu „Stranger Things” Młodzi aktorzy serialu „Stranger Things” Netflix/Photoshot / PAP
Sukces przeboju wakacji, serialu grozy „Stranger Things”, jest tym większy, że nikt się go nie spodziewał. W obsadzie prawie brak gwiazd, a jego twórcy, Matt i Ross Dufferowie, pojawili się znikąd.
Bracia Ross (z lewej) i Matt Dufferowie zapewnili sobie w scenariuszu możliwość rozwinięcia akcji w kolejny serial.Amanda Edwards/WireImage/Getty Images Bracia Ross (z lewej) i Matt Dufferowie zapewnili sobie w scenariuszu możliwość rozwinięcia akcji w kolejny serial.

Trudno się tym serialem nie zachwycić. Jeszcze trudniej nie zastanawiać się po jego obejrzeniu, kim są ci bracia Duffer, którzy go stworzyli i wyreżyserowali większość odcinków? Ta produkcja w serwisie IMDB.com (największa baza filmowa na świecie) zdetronizowała – nomen omen – „Grę o tron” na liście najpopularniejszych seriali, tymczasem jeszcze do niedawna ich nazwisko nie mówiło niczego nawet znawcom branży telewizyjnej.

Zanim Netflix kupił od nich pomysł na serial, urodzeni w 1984 r.

Polityka 34.2016 (3073) z dnia 16.08.2016; Kultura; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Gwiazdozbiór bliźniaków"

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021