Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Wraz z tą decyzją odeszła jakaś część Polski. TVN zdecydował o zakończeniu programu Ewy Drzyzgi „Rozmowy w toku”. Nie będzie już historii typu: Norbert lat 21 ma refleks rewolwerowca, więc namówił Angelikę na stosunek przerywany. Szkoda. Szybko się to oglądało.

• Dziennikarz i scenarzysta Leszek Talko wypowiedział się stanowczo na temat filmu „Wołyń”. „To historia bez bohaterów, po której wychodzi się z kina z poczuciem krzywdy i chęcią skopania jakiegoś Ukraińca”. To dobra zmiana. Bo zwykle wychodzi się z chęcią skopania reżysera.

• Rusza nowa telewizja Zoom TV. W ofercie będzie można oglądać programy Jarka Kuźniara, Bartosza Węglarczyka i Tomasza Jachimka, aktualnie obecne na stronach portalu Onet. Szukać w TV czegoś, co się widziało w sieci. To jak szukać na Allegro działu mięsnego.

• Wielki sukces Olivii Wieczorek, laureatki programu „Mali Giganci”. Trzynastoletnia wokalistka będzie reprezentować nas podczas finału Eurowizji Junior na Malcie. Mamy szansę. Piosenkę „Nie zapomnij” napisał Piotr Rubik, a Malta przyklaskuje wszystkiemu, co katolickie.

• Wiadomo już, co poprowadzi Maciej Orłoś w kanale TV Wirtualnej Polski. Ma być to magazyn nawiązujący do „Teleexpressu” i prezentowany codziennie tuż przed 17. Znakomity, nowatorski pomysł. Autor powinien być pokazywany codziennie o dowolnej porze.

• Dorota Doda Rabczewska wyznała szczerze i odważnie w wywiadzie dla serwisu Gala.pl, że nie chce dzieci. Mało tego. Wokalistka podaje sensowne i refleksyjne argumenty. Trudno. Przyszłość nie dość, że niepewna, to jeszcze szykuje się nudna.

• To była najgorętsza informacja ostatnich dni. Okazało się, że poziom gry polskiej kadry w meczu z Armenią to efekt libacji alkoholowej naszych zawodników.

Polityka 44.2016 (3083) z dnia 25.10.2016; Kultura; s. 91
Reklama