Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Ryszard Rynkowski został zatrzymany przez policjantów w Brodnicy. Wokalista miał stać nietrzeźwy pod swym domem i wymachiwać bronią. Ciekawe, że nikogo nie zdziwiło, że zrobił to zaraz po tym, jak pani Beata Szydło stwierdziła, że to był dobry rok.

Krzysztof Skiba, lider i naczelny ideolog zespołu Big Cyc, został wyrzucony z programu „W tyle wizji” w TVP Info. Jak go poinformowano, była to decyzja „z samej góry”. Paradoks tej władzy. Jeszcze nigdy góra nie była tak nisko.

Małgorzata Kożuchowska otrzymała z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Order Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w kulturze. Internauci zareagowali tradycyjnie. Szkoda dziewczyny. Już raz ją medialnie głupio uśmiercili.

• Czwartym i ostatnim jurorem powracającego programu „Idol” został Wojtek Łuszczykiewicz, wokalista zespołu Video. Wojtek kiedyś zaprosił do nagrania teledysku Renatę Beger. Jak widać, ma chłopak kompetencje w selekcjonowaniu najlepszych.

• Będzie drugi sezon skandalizującego programu stacji TVN „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Polega on na łączeniu osób w pary na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań. Jak widać, nie ma ludzi zdrowych, są tylko niedokładnie poinformowani.

• Mamy nową gwiazdorską parę w sieci Play. Są to Roma Gąsiorowska i jej partner Michał Żurawski. Oto najlepszy dowód, że globalizacja działa. Czasem żeby dobrze zarobić w kraju, trzeba mocno zainwestować w Azji.

Marcin Meller został dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. Każdy, kto choć trochę czyta, wie, o kim mowa. Z czytelnictwem w Polsce jest jak z chodzeniem na siłownię.

Polityka 48.2016 (3087) z dnia 22.11.2016; Kultura; s. 91
Reklama