Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Tomasz Terlikowski wraz z małżonką Małgorzatą założyli nowy serwis pod adresem małydziennik.pl.

Ryszard Rynkowski został zatrzymany przez policjantów w Brodnicy. Wokalista miał stać nietrzeźwy pod swym domem i wymachiwać bronią. Ciekawe, że nikogo nie zdziwiło, że zrobił to zaraz po tym, jak pani Beata Szydło stwierdziła, że to był dobry rok.

Krzysztof Skiba, lider i naczelny ideolog zespołu Big Cyc, został wyrzucony z programu „W tyle wizji” w TVP Info. Jak go poinformowano, była to decyzja „z samej góry”. Paradoks tej władzy. Jeszcze nigdy góra nie była tak nisko.

Małgorzata Kożuchowska otrzymała z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Order Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w kulturze. Internauci zareagowali tradycyjnie. Szkoda dziewczyny. Już raz ją medialnie głupio uśmiercili.

• Czwartym i ostatnim jurorem powracającego programu „Idol” został Wojtek Łuszczykiewicz, wokalista zespołu Video. Wojtek kiedyś zaprosił do nagrania teledysku Renatę Beger. Jak widać, ma chłopak kompetencje w selekcjonowaniu najlepszych.

• Będzie drugi sezon skandalizującego programu stacji TVN „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Polega on na łączeniu osób w pary na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań. Jak widać, nie ma ludzi zdrowych, są tylko niedokładnie poinformowani.

• Mamy nową gwiazdorską parę w sieci Play. Są to Roma Gąsiorowska i jej partner Michał Żurawski. Oto najlepszy dowód, że globalizacja działa. Czasem żeby dobrze zarobić w kraju, trzeba mocno zainwestować w Azji.

Marcin Meller został dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. Każdy, kto choć trochę czyta, wie, o kim mowa. Z czytelnictwem w Polsce jest jak z chodzeniem na siłownię. Niektórzy ćwiczą, a niektórzy palą kalorie, patrząc.

• Mamy Miss Polonię 2016. Została nią 21-letnia Izabella Krzan z Olsztyna. Obecnie Iza studiuje ekonomię na SGGW w Warszawie. To jej się może przydać. Jak uczy przykład Mateusza Morawieckiego, sam dobry wygląd nie wystarcza.

Maciej Stuhr tradycyjnie w formie. Wystarczyło jedno zdanie: „Proszę o niewyciąganie mnie z grobu, nawet gdyby chciał tego mój brat”. Spryciarz zostawił sobie jednak furtkę. Wszyscy wiemy, że ma siostrę.

• Smutna wiadomość z obozu Michała Wiśniewskiego. Jego żona Dominika Tajner-Wiśniewska przestaje być menedżerką swego męża. Trudno. Obiecałem kiedyś Dominice, że nie będę zaczepiał Michała. Poczekam, aż się rozwiedzie.

• To jest historia w polskim kinie bez precedensu. W tak zwany weekend otwarcia kolejny film Patryka Vegi zatytułowany „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” obejrzało 835 265 widzów. Ewidentnie widz ma już dosyć patrzenia na tych, co łamią prawo, wyłącznie w telewizji.

• W tajemnicy swój kolejny ślub celebrował Łukasz Nowicki. Uroczystość zaślubin odbyła się na Bali, a wybranką została Olga Paszkowska. Wolę jednak ślub Janka Nowickiego. Zabawa była tak ostra, że też wszyscy się bali.

Tomasz Terlikowski wraz z małżonką Małgorzatą założyli nowy serwis pod adresem małydziennik.pl. Ma on być w kontrze przeciwko cywilizacji śmierci. Będę czytał. Też jestem przeciwnikiem śmierci.

• Projektantka Ewa Minge pochwaliła się nagrodą w konkursie dóbr luksusowych, podpisaną w 2013 r. przez Donalda Trumpa. Gratulacje. Miejmy jednak nadzieję, że Trump nigdy nie zrobi z Ameryką tego, co Ewa zrobiła z polską modą.

• Detektyw Krzysztof Rutkowski wystąpił w teledysku Fishera, artysty z nurtu disco polo. Krzysztof nie tylko ubogaca fabułę utworu „Jesteś aniołem” swym aktorstwem, ale także śpiewa. Całość przypomina film „Pitbull” – z tym wyjątkiem, że tam ci źli giną.

Anna Wendzikowska rozstała się ze swym partnerem i ojcem dziecka Patrykiem Ignaczakiem. Współczujemy. Jak widać, publiczne celebrowanie prywatności jest niemożliwe. Jak darmowe chrzciny.

Piotr Adamczyk wyznał, że jako chłopiec planował z kolegami zamach na rzecznika rządu Jerzego Urbana. Chcieli do tego użyć granatu znalezionego w lesie. Granat, niestety, okazał się niewypałem. Co historycznie łączy go z wieloma krajowymi filmami.

Polityka 48.2016 (3087) z dnia 22.11.2016; Kultura; s. 91
Reklama

Czytaj także

Kraj

Sondaż „Polityki”: Jak Polacy oceniają 8 lat rządów PiS. Czy te wyniki dają nadzieję?

Nasz sondaż pokazuje, że pewna grupa elektoratu opozycji tkwi w specyficznym politycznym półśnie: może by i chcieli, aby PiS stracił władzę, ale się przy tym nie upierają. Stale trzeba im wysyłać nowe impulsy, uzmysławiać ekscesy władzy (ostatnio afera wizowa), aby wyrwać ich z przekonania, że „jest tak jak zawsze i lepiej nie będzie”. Natomiast PiS już obudził swoich wyborców-śpiochów.

Mariusz Janicki
20.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną