Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Na jubileuszu „Super Expressu” Doda roznegliżowana do poziomu expert wręczyła kawałek tortu prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Andrzej Duda pojawił się na 25-leciu brukowca „Super Express”. Gazeta opisująca losy kobiety, którą zgwałcił bóbr, tudzież los pana Andrzeja, który nie śpi, bo trzyma kredens, to dobre miejsce dla kogoś, kto dobrze śpi, bo władzę trzyma ktoś inny.

• Program TVP1 skierowany do dzieci, a zatytułowany „Hit Hit Hurra!”, pojawi się w innym niż dotychczas paśmie. Atutem widowiska było to, że nie odpadali w nim uczestnicy. W większości za to odpadli widzowie.

• Na antenę powraca improwizowany serial komediowy „Spadkobiercy”. Odcinki premierowe będzie można oglądać na platformie Ipla. Lubię ten cykl. Oni, w przeciwieństwie do innych seriali, nie kryją, że nie wiedzą, o co chodzi.

• Publicysta Łukasz Warzecha, zwany Panem Yapą prawicy, odchodzi od „wSieci” i przechodzi do „Do Rzeczy”. To wielka zmiana w życiu Łukasza. Teraz będzie musiał chodzić do innej redakcji.

• Na jubileuszu „Super Expressu” Doda roznegliżowana do poziomu expert wręczyła kawałek tortu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Doda, Duda, dupa. To brzmi jak zarys koalicji.

• Wróciła odmieniona. To dziś chyba najbardziej niebezpieczny komplement dla kobiety. Na salony powróciła Monika Richardson Malcolm Zamachowska. I od razu widać, że niektóre kobiety mają czasem więcej twarzy niż nazwisk.

Andrzej Gołota, niegdyś pięściarz, powrócił do kraju i od razu knock out. Nasz mistrz wyznał, że głosował na Donalda Trumpa. Tych dwóch coś łączy. Słowa Andrzeja są często jak fryzura Donalda. Rzadkie i niezrozumiałe.

• Oto poziom potrzeb naszego społeczeństwa. Program TVP1 zatytułowany „Rolnik szuka żony 3” okazał się totalnym hitem. Przygody farmerów oglądało średnio 5 mln widzów. Lubimy patrzeć, jak innym dzieje się krzywda.

• Jurorka programu „MasterChef Junior” Anna Starmach napisała książkę kucharską dla dzieci. „Pyszności” to nie tylko przepisy, ale także rebusy, kalambury i zagadki. To by się zgadzało. Jak ja gotuję, to też pojawiają się zagadki.

• TVP2 w natarciu. Tym razem zaatakują nowym programem zatytułowanym „Mów mi mistrzu”. Tak zwani celebryci będą w nim brać udział w improwizowanych scenach i wcielać się w nieznane sobie role. W pierwszym odcinku prezes Kurski opowie o sobie.

Marta Kaczyńska rozwiodła się ze swoim popularnym małżonkiem Marcinem Dubienieckim. Jak ustaliły media, orzeczono rozwód bez orzekania o winie stron. Od lat wiadomo, że termin „wina” z pewnymi nazwiskami się nie dogaduje.

Jacek Poniedziałek w mocnej opozycji: „Nie zgadzam się z polskim cebulactwem i religijnym fanatyzmem. Domagam się deportacji na koszt państwa”. Tym samym nawiązał do oferty posłanki Pieluchy. Pielucha. Jak widać ciągle potrzebna jest młodej demokracji.

• Amerykański dziennik „Washington Post” opisał sprawę Natalii Przybysz i jej wyznania na temat aborcji dokonanej na Słowacji. Czekamy na odpowiedź ministra Waszczykowskiego. Albo chociaż reakcję Obrony Terytorialnej.

• Jedna z najsympatyczniejszych rodzin polskiego szołbiznesu, czyli Grycanki, postanowiła skapitalizować swoją familijną popularność. Siostry otworzyły sklep rybny w stolicy. Gratulujemy. Grube ryby powinny dbać o towarzystwo.

• Media obiegła informacja na temat szantażystki, która grozi Małgorzacie Rozenek ujawnieniem intymnych zdjęć wykradzionych z jej telefonu. Skandal. Szybko przejrzałem zawartość swojego. Gdyby wyświetlacz był większy, to naprawdę byłoby coś.

Paweł Domagała, jeden z najbłyskotliwszych krajowych aktorów, wydał swą debiutancką płytę zatytułowaną „Opowiem ci o mnie”. Paweł wie, jakie są atuty tej produkcji, i publicznie wyznał, że nie jest Miłoszem. Całe szczęście nie jest też Czesławem.

Polityka 49.2016 (3088) z dnia 29.11.2016; Kultura; s. 89
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Grzywienka, wystąpionko, nakazik. PIP ma w Polsce pod górkę

Rozmowa ze Zbigniewem Sagańskim, inspektorem PIP, o wielkiej fikcji, czyli jak się egzekwuje w Polsce prawo pracy.

Juliusz Ćwieluch
21.07.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną