Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Andrzej Duda pojawił się na 25-leciu brukowca „Super Express”. Gazeta opisująca losy kobiety, którą zgwałcił bóbr, tudzież los pana Andrzeja, który nie śpi, bo trzyma kredens, to dobre miejsce dla kogoś, kto dobrze śpi, bo władzę trzyma ktoś inny.

• Program TVP1 skierowany do dzieci, a zatytułowany „Hit Hit Hurra!”, pojawi się w innym niż dotychczas paśmie. Atutem widowiska było to, że nie odpadali w nim uczestnicy. W większości za to odpadli widzowie.

• Na antenę powraca improwizowany serial komediowy „Spadkobiercy”. Odcinki premierowe będzie można oglądać na platformie Ipla. Lubię ten cykl. Oni, w przeciwieństwie do innych seriali, nie kryją, że nie wiedzą, o co chodzi.

• Publicysta Łukasz Warzecha, zwany Panem Yapą prawicy, odchodzi od „wSieci” i przechodzi do „Do Rzeczy”. To wielka zmiana w życiu Łukasza. Teraz będzie musiał chodzić do innej redakcji.

• Na jubileuszu „Super Expressu” Doda roznegliżowana do poziomu expert wręczyła kawałek tortu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Doda, Duda, dupa. To brzmi jak zarys koalicji.

• Wróciła odmieniona. To dziś chyba najbardziej niebezpieczny komplement dla kobiety. Na salony powróciła Monika Richardson Malcolm Zamachowska. I od razu widać, że niektóre kobiety mają czasem więcej twarzy niż nazwisk.

Andrzej Gołota, niegdyś pięściarz, powrócił do kraju i od razu knock out. Nasz mistrz wyznał, że głosował na Donalda Trumpa. Tych dwóch coś łączy. Słowa Andrzeja są często jak fryzura Donalda. Rzadkie i niezrozumiałe.

• Oto poziom potrzeb naszego społeczeństwa. Program TVP1 zatytułowany „Rolnik szuka żony 3” okazał się totalnym hitem.

Polityka 49.2016 (3088) z dnia 29.11.2016; Kultura; s. 89
Reklama