Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Janusz Gajos wypowiedział się na tak zwany temat bieżący: „Kto to taki »prawdziwy Polak«? Taki, co bije w pysk »nie-Polaka« w imię jakiejś faszyzującej ideologii?”. Janusz, podpowiadam: prawdziwy Polak to taki, który zamiast bić się z myślami, woli bić się z innymi.

Kamil Durczok znowu wszedł w konflikt z prawem. A dokładnie wjechał. Dziennikarz stracił prawo jazdy w okolicach Częstochowy. Jaki z tego morał? Że cuda dalej się w Częstochowie zdarzają, tylko zależą od radiowozu.

• Dobra wiadomość dla fanów Anny Powierzy. Aktorka znana właściwie tylko jako Czesia z „Klanu” schudła 30 kg. Gratuluję. Niejedyny to dowód, że w TVP zaczyna brakować pieniędzy.

• „SE” opublikował zdjęcia chorego Wojciecha Młynarskiego. Niedawno Andrzej Duda mówił do redakcji: „Macie przed sobą świetlaną przyszłość”. Pan Wojciech śpiewał kiedyś: „Raz pewien żołnierz sobie żył, odważny i zawzięty. Lecz cóż... zabawką tylko był, z papieru był wycięty”.

• Wielki powrót po wielkim odejściu i niewielkiej przerwie. Ewa Drzyzga po zakończeniu „Rozmów w toku” wraca z nowym programem poświęconym zdrowiu, a zatytułowanym „36,6°C”. Będzie dużo o chorobach i starości. Wreszcie mnie zaproszą.

• Trwa otwarty konkurs na artystę i piosenkę, która będzie nas reprezentować w konkursie Eurowizji. W szranki stanął też znany z programu „Top model” model Mateusz Maga. Utwór jest ciekawy, szczególnie cieszy moment, w którym poznajemy, w jakim jest języku.

• Trzecia edycja programu „Mali giganci” pokazującego wybitnych 6-latków nie pojawi się wiosną w TVN.

Polityka 5.2017 (3096) z dnia 31.01.2017; Kultura; s. 83
Reklama