Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Najsłynniejsza para polskiej opery, Mariusz Treliński i Edyta Herbuś, przestała być parą.

• Rozdano Bestsellery Empiku. Jest to plebiscyt, w którym laureatami są ci, których dzieła najczęściej kupowali klienci sieci. Największym wydarzeniem tegorocznej gali był brak miejsca siedzącego dla Agnieszki Szulim. Reszta imprezy stała na normalnym poziomie.

• Najoryginalniejszy kawaler show-biznesu, czyli Misiek Koterski, zaręczył się z finalistką programu „Top Model” Marcelą Leszczak. Gratuluję. Misiek to mój bohater. Podobnie jak ja wiele razy miał ochotę się zmienić, ale na szczęście jest silniejszy od swej ochoty.

• Aktorka Ewa Kasprzyk została przyłapana na warszawskim lotnisku w objęciach przystojnego blondyna, który – jak się później okazało – jest treserem delfinów w Turcji. Aktualny mąż aktorki buduje statki. Sporo wody zatem upłynie, zanim panom skończą się wspólne tematy.

• Kolejny sukces Roberta Lewandowskiego. Okazało się, że nasz snajper ma nie tylko talent, fajną żonę, sporo kasy i włosy bez łupieżu. Posiada także atrakcyjną siostrę. Nazywa się Milena i aż żal pomyśleć, że w jej przypadku okienko transferowe już dawno zamknięte.

• Kolejny wielki sukces menedżerów z TVP. Ich autorski show zatytułowany „Mów mi mistrzu” przegrał w piątkowy wieczór ze wszystkimi konkurentami. Formuła programu polegała na tym, że każdy, kto ją zrozumiał, mógł określać się tytułem „mistrzu”.

• Ostatecznie i nieodwołalnie zaprezentowano wszystkie osoby, jakie wystąpiły w drugiej edycji programu TVN „Agent Gwiazdy”. Są zaskoczenia i to duże. Jak tu szukać agenta, jak człowiek nie wie, kto jest kim.

• Trwają ginekologiczne spekulacje, czy Miss Polonia Paulina Krupińska jest w kolejnej ciąży. Medialni specjaliści od brzemienności ustalili to w oparciu o zdjęcia, na których modelka trzymała się za brzuch. Jeśli zacznie trzymać się za głowę, będzie to oznaczać, że to przeczytała.

• Polsat rozpocznie emisję kolejnych odcinków serialu „Daleko od noszy” pod sugestywnym tytułem „Reanimacja”. Do obsady nietypowego szpitala trafiły Doda oraz Kasia Glinka. Ten serial jest tak zabawny jak powiedzenie, że zdrowia nie można kupić za żadne pieniądze.

• Zmiany w dyżurnym programie patriotycznym TVP „Kocham cię, Polsko”. Prowadzący Maciej Musiał został zastąpiony przez Antka Królikowskiego. Musiał nie kochać Polski tak jak teraz trzeba.

• Aktor Robert Moskwa został ojcem. Człowiek z takim nazwiskiem powinien aktualnie uważać. Mało tego. Jego partnerka jest od niego młodsza o 30 lat i trenuje taniec na rurze. Jak widać, Moskwa wstrzelił się w czasy, jak Putin w Awdiejewkę.

• Już wiadomo, co stanie się z niezwykle popularnym, lecz odrobinę dworskim serialem „Ucho prezesa”. Najnowsze dziecko Roberta Górskiego będzie dostępne na platformie ShowMax. Za niecałe dwie dychy będzie można kupić abonament opozycjonisty.

• Emerytowany pampers, czyli Maciej Pawlicki, został wyrzucony z TVP za sfabrykowanie newsa o domniemanym szpiegostwie Ryszarda Petru na rzecz Rosji. Ciekawe. Gdyby wprowadzili na Woronicza opłatę skarbową za łganie, szybciej zostaliby bankrutem.

• Najsłynniejsza para polskiej opery, Mariusz TrelińskiEdyta Herbuś, przestała być parą. Zupełnie jak w „Traviacie”. Tancerka wyjechała medytować do Hondurasu. Niezły pomysł. 80 proc. powierzchni kraju to góry, a Edyta jest przyzwyczajona do wysokiego poziomu.

• Aktorka Weronika Rosati już w marcu poślubi znanego ortopedę Roberta Śmigielskiego. Uroczystość ma być skromna i odbędzie się na Zamku Królewskim. Ze słowem ortopeda kojarzy mi się słowo stabilizator. Czego wreszcie Weronice serdecznie życzę.

Robert Lewandowski w natarciu. Zawodnik Bayernu zainwestował ostatnio w Polsce w portal ślubny, internetową galerię handlową, internetowy bazar rolniczy oraz aplikację do wyprzedaży garażowych. Jak widać, dobra praca głową przydaje się także po gwizdku.

• Znamy skład programu Polsatu „The Brain. Genialny umysł”. Widowisko poprowadzi Jerzy Mielewski, a w jury zasiądą Mariusz PudzianowskiCezary Żak. Ten ostatni to dobry wybór. Od lat udowadnia, że ma łeb na karku, nabierając miliony rodaków metodą na Ojca.

• Mająca polskie korzenie Aleksandra Woroniecka została szefową działu mody w paryskiej redakcji magazynu „Vogue”. Gratulacje z kraju, gdzie z tematem mody jest jak z tematem Misiewicza. Wszyscy wiedzą, że coś trzeba z tym zrobić, tylko nikt nie wie co.

Polityka 7.2017 (3098) z dnia 14.02.2017; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Kraj

Biznesmeni w koloratkach. Obracają setkami milionów i tysiącami hektarów

Tadeusz Rydzyk, czołowy przedsiębiorca kościelny III RP, ma wśród księży i zakonników wielu naśladowców. Budując lokalne imperia ku chwale Pana Boga i Kościoła, sami się bogacą.

Zbigniew Borek
26.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną