Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Ruszyła kolejna edycja słynnego programu „Idol”. Widowisko wróciło po 12 latach przerwy w odświeżonej formule. Trzymam kciuki. Pamiętajmy, że „Idol” zmienił nasz świat. Dał nam Monikę Brodkę, Anię Dąbrowską czy urzędnika Jakuba R. Chwilowo aresztowanego.

• To dopiero niespodzianka. Znany rajdowiec Krzysztof Hołowczyc wystąpił w reklamie produktu dla dzieci. Tym razem są to klocki do układania dla dziewczynek i chłopców firmy Breck. Gratulujemy. W wizerunku wiecznego chłopca czasem dobrze nie mieć hamulców.

• Trwa saga finansowa Dody i Emila Haidara. Nakazem sądu wokalistka powinna oddać partnerowi pierścionek zaręczynowy o wartości 250 tys. zł. On twierdzi, że wartość to tylko 192 tys. Jak widać, skutki polityki Morawieckiego dotarły już nawet do szołbiznesu.

• O tym, że Grażyna Szapołowska nagrała płytę z Włodzimierzem Kiniorskim, wiedzieli nieliczni. Sprawa zrobiła się głośna, kiedy artyści zaczęli konwersować na FB. Zgodnie z tytułem „Kochaj mnie”, on jej zarzucił brak szacunku, a ona jemu nadmiar lewatywy.

• Po ostatnich czystkach radiowa Trójka z kolejnym rekordem. W ostatnich miesiącach stacja ponownie straciła najwięcej słuchaczy. Ja bym zatrudnił tam modnych ostatnio kierowców z BOR. Oni potrafią skasować wszystko. Nawet konkurencję.

• Wielkim sukcesem okazał się powrót teleturnieju „Milionerzy”. Pierwszy odcinek oglądało blisko 3,5 mln widzów. Po latach gospodarki neoliberalnej ludzie się już przyzwyczaili. Do oglądania, jak inni zarabiają duże pieniądze.

• Chcieliście mieć narodowe Koloseum, no to macie. 27 maja na Stadionie Narodowym odbędzie się największa w kraju gala sztuk walki KSW.

Polityka 8.2017 (3099) z dnia 21.02.2017; Kultura; s. 113
Reklama