Off Festival 2017

Wszyscy do Katowic
Po pechowej zeszłorocznej edycji z serią występów odwołanych z przyczyn losowych katowicki przegląd muzyki alternatywnej pod wodzą Artura Rojka przygotował jeden z najciekawszych programów w swojej 11-letniej historii.
materiały prasowe

Po pechowej zeszłorocznej edycji z serią występów odwołanych z przyczyn losowych katowicki przegląd muzyki alternatywnej pod wodzą Artura Rojka przygotował jeden z najciekawszych programów w swojej 11-letniej historii. Największą publiczność zgromadzą zapewne PJ Harvey – bohaterka ostatniego ćwierćwiecza na angielskiej scenie gitarowej, ostatnio autorka płyty „The Hope Six Demolition Project” – oraz kończący festiwal występ amerykańskiej grupy Swans. Ci ostatni zagrają w Dolinie Trzech Stawów po raz drugi, tym razem na pożegnanie z aktualnym składem grupy, dla którego jest to ostatnia trasa koncertowa. Lider formacji Michael Gira pojawi się w Katowicach także na solowym występie i będzie jednym z kuratorów Sceny Eksperymentalnej. Swoich fanów ściągną do Katowic także Feist – kanadyjska wokalistka i jedna z najciekawszych autorek piosenek ostatnich lat, po raz pierwszy w Polsce – oraz legendarna grupa Shellac, której lider Steve Albini, ceniony też jako inżynier dźwięku nagrań, pracował choćby dla wspomnianej wyżej PJ Harvey czy grup Pixies i Nirvana.

Szczegóły: www.off-festival.pl

Off Festival, 4–6 sierpnia, Katowice, Dolina Trzech Stawów

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj