Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Wszyscy do Katowic

Off Festival 2017

materiały prasowe
Po pechowej zeszłorocznej edycji z serią występów odwołanych z przyczyn losowych katowicki przegląd muzyki alternatywnej pod wodzą Artura Rojka przygotował jeden z najciekawszych programów w swojej 11-letniej historii.

Po pechowej zeszłorocznej edycji z serią występów odwołanych z przyczyn losowych katowicki przegląd muzyki alternatywnej pod wodzą Artura Rojka przygotował jeden z najciekawszych programów w swojej 11-letniej historii. Największą publiczność zgromadzą zapewne PJ Harvey – bohaterka ostatniego ćwierćwiecza na angielskiej scenie gitarowej, ostatnio autorka płyty „The Hope Six Demolition Project” – oraz kończący festiwal występ amerykańskiej grupy Swans. Ci ostatni zagrają w Dolinie Trzech Stawów po raz drugi, tym razem na pożegnanie z aktualnym składem grupy, dla którego jest to ostatnia trasa koncertowa. Lider formacji Michael Gira pojawi się w Katowicach także na solowym występie i będzie jednym z kuratorów Sceny Eksperymentalnej. Swoich fanów ściągną do Katowic także Feist – kanadyjska wokalistka i jedna z najciekawszych autorek piosenek ostatnich lat, po raz pierwszy w Polsce – oraz legendarna grupa Shellac, której lider Steve Albini, ceniony też jako inżynier dźwięku nagrań, pracował choćby dla wspomnianej wyżej PJ Harvey czy grup Pixies i Nirvana.

Szczegóły: www.off-festival.pl

Off Festival, 4–6 sierpnia, Katowice, Dolina Trzech Stawów

Polityka 31.2017 (3121) z dnia 01.08.2017; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszyscy do Katowic"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022