Kultura

Wszyscy do Katowic

Off Festival 2017

materiały prasowe
Po pechowej zeszłorocznej edycji z serią występów odwołanych z przyczyn losowych katowicki przegląd muzyki alternatywnej pod wodzą Artura Rojka przygotował jeden z najciekawszych programów w swojej 11-letniej historii.

Po pechowej zeszłorocznej edycji z serią występów odwołanych z przyczyn losowych katowicki przegląd muzyki alternatywnej pod wodzą Artura Rojka przygotował jeden z najciekawszych programów w swojej 11-letniej historii. Największą publiczność zgromadzą zapewne PJ Harvey – bohaterka ostatniego ćwierćwiecza na angielskiej scenie gitarowej, ostatnio autorka płyty „The Hope Six Demolition Project” – oraz kończący festiwal występ amerykańskiej grupy Swans. Ci ostatni zagrają w Dolinie Trzech Stawów po raz drugi, tym razem na pożegnanie z aktualnym składem grupy, dla którego jest to ostatnia trasa koncertowa. Lider formacji Michael Gira pojawi się w Katowicach także na solowym występie i będzie jednym z kuratorów Sceny Eksperymentalnej. Swoich fanów ściągną do Katowic także Feist – kanadyjska wokalistka i jedna z najciekawszych autorek piosenek ostatnich lat, po raz pierwszy w Polsce – oraz legendarna grupa Shellac, której lider Steve Albini, ceniony też jako inżynier dźwięku nagrań, pracował choćby dla wspomnianej wyżej PJ Harvey czy grup Pixies i Nirvana.

Szczegóły: www.off-festival.pl

Off Festival, 4–6 sierpnia, Katowice, Dolina Trzech Stawów

Polityka 31.2017 (3121) z dnia 01.08.2017; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszyscy do Katowic"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001