Kultura

Mea pulpa

Cezary Pazura napisał autobiografię zatytułowaną „Byłbym zapomniał, czyli kariera Kilera”.

• To był tydzień tego duetu. Jerzy Owsiak, zniesmaczony krytyką Przystanku Woodstock, zaproponował, by Krystyna Pawłowicz spróbowała seksu, to się rozluźni – i w plecach, i w głowie. Posypały się gromy, wyrazy, pozwy i, niestety, ani jednej propozycji.

• To była szybka kariera w TVN Style. Hanna Lis właśnie obwieściła koniec swego programu kulinarno-podróżniczego „Bez planu”. Podobno był za drogi. Pamiętam, jak Rosja przestała pracować nad niewidzialnym samolotem, który był widzialny. Też był za drogi.

• Oto nowy bohater sezonu. Napój energetyzujący Tiger, który zaszokował wszystkich nową strategią reklamową związaną z rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. Życzmy im kolejnych pionierskich osiągnięć. Na rynku producentów wyklętych.

• Poseł PiS Dominik Tarczyński wystąpił kiedyś w TVN Style jako asystent egzorcysty, który widział ludzi lewitujących, plujących gwoździami i inne podobne zjawiska. Ewidentnym dowodem istnienia zjawisk ponadnaturalnych jest fakt, że pan Tarczyński został posłem.

Cezary Pazura napisał autobiografię zatytułowaną „Byłbym zapomniał, czyli kariera Kilera”. Całe życie miałem pod górę, mimo że z Mazowsza jestem – pisze autor. To prawda. Od lat jest ulubieńcem najgłupszych tabloidów. Nie dziwię się. Takiej kariery się nie wybacza.

• Wiadomo już, kto będzie gospodarzem nowego „Koła Fortuny” w TVP2. Został nim wokalista Rafał Brzozowski. Trudno. Rafał z powodu kontuzji kręgosłupa musiał przerwać kiedyś karierę sportową. Jak widać, zdrowy kręgosłup przydałby mu się i dziś.

• Muzycy Krzysztof Trebunia-Tutka oraz Jan Karpiel-Bułecka nie wezmą udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. A wszystko to dlatego, że obaj występowali przeciwko upartyjnianiu góralskich uroczystości. Ta decyzja to taki nowy folklor.

• Nie milkną echa związane z Przystankiem Woodstock. Piotr Bukartyk został zaatakowany za to, że podczas swego występu skandował „Jeb…ć PiS”. Artysta wytłumaczył, że to nieprawda, bo trudno cokolwiek skandować, jak się ludziom tłumaczy, że się z nimi zgadza.

Marzena Paczuska, szefowa „Wiadomości” TVP, została wysłana na przymusowy urlop. Sama oznajmiła na Twitterze, że odpoczywa, ilustrując wpis pożyczonym zdjęciem. Imię Marzena znaczy „Być kochanym przez Jahwe”. Tym razem Jahwe ma chyba inne plany.

• Nasz reprezentacyjny obrońca, a także zawodnik AS Monaco Kamil Glik został ambasadorem marki Rexona Man. Gratulacje. Biorąc pod uwagę nasze nieoczekiwane 5. miejsce w rankingu FIFA, jest szansa, że dezodorant się przyda.

• „Biedny otumaniony 500+, tanio kupiony pseudodumą rodem z paska »Wiadomości« TVP 40-procentowy »narodzie«, rozpłyń się i przepadnij. Jesteś zakałą świata”. Tak Jacek Poniedziałek opisał 40-procentowe poparcie dla PiS. Dobre. Jak dojdą do 50 proc., Jacek zostanie Mickiewiczem.

• Kanał Travel Channel pokaże nowy program Marcina Prokopa zatytułowany „Niezwykłe Stany Prokopa”. Dziennikarz zaprezentuje w nim efekty ponadmiesięcznej podróży po zakamarkach USA. Podobno zajrzy nawet do Alcatraz, a to pracownikowi TVN zawsze się przyda.

• Z polskich telewizorów po 17 latach znika telewizja VIVA. Kiedyś była stacją muzyczną z żenującymi prezenterami, a ostatnio stała się miejscem prezentacji audycji typu „Królowe hardkoru” czy „Miłość na bogato”. Już nie telewizja, a jeszcze nie agencja towarzyska.

Krzysztof Ziemiec nazwał Przystanek Woodstock „najbardziej obskurnym festiwalem świata”, powołując się na brytyjski brukowiec „Daily Star”. Kiedyś gazeta ta wydrukowała magiczny kwadrat, który miał dodać sił umysłowych. Widocznie Krzysztof przegapił.

• „Życzysz Krystynie Pawłowicz seksu? Zatrąb” – taki transparent pojawił się na wiadukcie pomiędzy Sosnowcem a Dąbrową Górniczą. Miejsce z miejsca stało się najbardziej roztrąbionym regionem kraju. Życzmy sobie, byśmy mogli odtrąbić sukces.

• Dziennikarka Polsatu Karolina Szostak napisała kolejną książkę. Tym razem jest to pozycja „Mój spektakularny detoks”. Stanowi kontynuację poprzedniej powieści pod tytułem „Moja spektakularna metamorfoza”. Z obu możemy się dowiedzieć, że autorka lubi słowo „spektakularny”.

Polityka 33.2017 (3123) z dnia 15.08.2017; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną