Mamy stulecie awangardy, więc trudno, by festiwal, który – jak mówi jego nowy dyrektor Jerzy Kornowicz – stanowi obserwatorium idei, nie zajął się bliżej tematem.
Mamy stulecie awangardy, więc trudno, by festiwal, który – jak mówi jego nowy dyrektor Jerzy Kornowicz – stanowi obserwatorium idei, nie zajął się bliżej tematem. Ponadto Warszawska Jesień ma w tym roku kolejny jubileusz po 60-leciu istnienia – 60. edycję (świętowana później, bo festiwal nie odbywał się w latach 1957 i 1982).
W czasach pierwszych festiwali awangarda działa się na bieżąco; dziś można pokusić się o coś na kształt syntezy. Za najważniejsze zjawiska związane z Jesieniami uznano sonoryzm, dzieła orkiestrowe, na kwartet smyczkowy i na głos, teatr instrumentalny, elektronikę (16 września odbędzie się kilkugodzinny maraton elektroniczny) i multimedia.
Szczegóły: warszawska-jesien.art.pl
60. Warszawska Jesień, 15–23 września, Warszawa
Polityka
37.2017
(3127) z dnia 12.09.2017;
Afisz. Premiery;
s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Transawangardowa Jesień"