15. edycja Unsound Festival

Koniec świata w kwiatach
Zakrawa na żart, że wśród polskich festiwali muzycznych właśnie mroczny Unsound celebruje w tym roku 50-lecie Lata Miłości – pod hasłem Flower Power.
materiały prasowe

Zakrawa na żart, że wśród polskich festiwali muzycznych właśnie mroczny Unsound celebruje w tym roku 50-lecie Lata Miłości – pod hasłem Flower Power. Organizatorzy 15. już edycji imprezy do tematu głównego podchodzą przewrotnie, a poza tym granice horroru i dźwięki apokalipsy prezentowali w Krakowie, zanim to było modne. Nocne imprezy z didżejami i producentami nowej muzyki elektronicznej w postapokaliptycznym budynku dawnego hotelu Forum poprzedzać więc będą koncerty w różnych salach Krakowa (m.in. Łaźnia Nowa, Manggha, Teatr im. Słowackiego). Wśród nich występ Wolfganga Voigta, który jako Gas wydał w tym roku płytę „Narkopop”, uznaną za arcydzieło nurtu ambient techno, i muzyka bezdomnego nowojorskiego kompozytora Moondoga w wersji na indonezyjski gamelan. Wacław Zimpel i Kuba Ziołek – dwaj niedawni laureaci Paszportów POLITYKI – przedstawią muzykę ze swojej pierwszej duetowej płyty. Będzie też instalacja dźwiękowa poświęcona Puszczy Białowieskiej.

Szczegóły: www.unsound.pl

Unsound Festival, 8–15 października, Kraków

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj