Kultura

Rozciągać ramy przyzwoitości

Nagrodzona Złotymi Lwami „Cicha noc” wchodzi do kin

Zebrana przy wigilijnym stole rodzina z „Cichej nocy” wie, jaka jest. Niczego nie udaje. Nikt nie czuje się z tym dobrze i to jakoś wszystkich ocala — mówi reżyser. Zebrana przy wigilijnym stole rodzina z „Cichej nocy” wie, jaka jest. Niczego nie udaje. Nikt nie czuje się z tym dobrze i to jakoś wszystkich ocala — mówi reżyser. Forum Film
Rozmowa z reżyserem filmowym Piotrem Domalewskim, autorem debiutanckiego dramatu „Cicha noc” uhonorowanego Złotymi Lwami w Gdyni.
Dawid Ogrodnik w filmie „Cicha noc” w reż. Piotra DomalewskiegoForum Film Dawid Ogrodnik w filmie „Cicha noc” w reż. Piotra Domalewskiego

Janusz Wróblewski: – Gratulując panu wspaniałego filmu i zwycięstwa w Gdyni, warto przypomnieć wyjątkowe okoliczności powstania „Cichej nocy”. Niewiele brakowało, by do tej produkcji nie doszło.
Piotr Domalewski: – Scenariusz „Cichej nocy” został skierowany przez ekspertów PISF do poprawek, czyli odmówiono nam dofinansowania przy pierwszym podejściu. Główne wątpliwości komisji dotyczyły tego, czy widz polubi bohaterów, którzy na poziomie scenariusza wydawali się podłymi i złymi ludźmi.

Polityka 47.2017 (3137) z dnia 21.11.2017; Kultura; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Rozciągać ramy przyzwoitości"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021