Kultura

Państwo przegrało bitwę

Walczące warszawskie Forum Przyszłości Kultury

Forum towarzyszyła instalacja Jonasa Staala Forum towarzyszyła instalacja Jonasa Staala "Uwspólnotowianie polskiej flagi". Arek Drygas
Podczas warszawskiego Forum Przyszłości Kultury stało się jasne, że artyści i działacze społeczni mają jednak o co walczyć.
Piotr Rudzki, który współtworzy Teatr Polski w Podziemiu, tłumaczył, że artyści chcieliby, aby w ramach konkursu wyłaniany był tylko dyrektor administracyjno-finansowo-organizacyjny.Krzysztof Zatycki/Forum Piotr Rudzki, który współtworzy Teatr Polski w Podziemiu, tłumaczył, że artyści chcieliby, aby w ramach konkursu wyłaniany był tylko dyrektor administracyjno-finansowo-organizacyjny.

Jeden z ciekawszych wątków zeszłorocznego Kongresu Kultury dotyczył samej potrzeby spotkania ludzi kultury na własnych, niezależnych od władzy warunkach. Nic więc dziwnego, że serię kilkunastu debat, które 18 i 19 listopada odbyły się w Teatrze Powszechnym w Warszawie, rozpoczęła rozmowa o potrzebie samoorganizacji instytucji kultury. Chodzi o model działania niezależny od finansów publicznych coraz bardziej potrzebny w nowej rzeczywistości politycznej. W trakcie tego otwierającego Forum Przyszłości Kultury spotkania dr Agata Adamiecka-Sitek z Instytutu Teatralnego i dr Mikołaj Lewicki z Uniwersytetu Warszawskiego przedstawili ciekawe wyniki badań (są na stronie internetowej

Polityka 47.2017 (3137) z dnia 21.11.2017; Kultura; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Państwo przegrało bitwę"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021