Przy okazji świetnie przyjmowanych nagrań Henryka Debicha rozmawiamy o tym, jak wyjątkowa była rola polskich orkiestr rozrywkowych i skąd taki renesans ich muzyki właśnie dziś.
Podpowiadamy, które spośród nowości warto obejrzeć – seanse przedpremierowe odbywać się będą w niemal całej Polsce. Można też nadrabiać zaległości, bo na ekrany wrócą głośne tytuły.
Jeden z najwspanialszych pianistów jazzowych naszych czasów zmarł w wieku 79 lat na zbyt późno wykrytego raka. Stało się to 9 lutego, wiadomość rozeszła się z opóźnieniem.
Z okładki „najbardziej opiniotwórczego tygodnika w Polsce w 2020 roku” żółci się tytuł „Zemsta na Polsce”. Kto się mści? Literaci.
Hotel w Międzyzdrojach wygląda jak niespełnione marzenie o prywatnym Acapulco nad Bałtykiem i jest kolejnym fatalnym pomysłem zagospodarowania wybrzeża ostatnich lat.
Zawieszony częściowo lockdown sprawił, że ludzie – co raczej nie dziwi – masowo ruszyli do galerii handlowych. Ale też zaskakująco licznie odwiedzają – co już dziwić może – galerie sztuki i muzea. Proponuję więc mały przewodnik po ekspozycjach, które warto zobaczyć.
W wieku 83 lat zmarł Krzysztof Kowalewski, aktor przez widzów nie tylko ceniony, ale przede wszystkim uwielbiany i kochany. Pamiętny Roch Kowalski, Onufry Zagłoba, mrożkowski Edek czy radiowy pan Sułek.
Złośliwi mówią, że galerie sztuki odmrożono przez przypadek – bo trzeba było otworzyć te handlowe. Ale korzystając z tego faktu, rozmawiamy o dwóch wyjątkowo gorących wystawach.
Stowarzyszenie Korespondentów Zagranicznych w Hollywood z pandemicznym opóźnieniem, zdalnie i ustami Sarah Jessiki Parker i Taraji P. Henson ogłosiło nominacje do tegorocznych, 78. Złotych Globów.
Podsumowujemy Paszporty POLITYKI 2020, rozmawiamy o walce realu z online′em w kulturze. W 50. wydaniu naszego podkastu zastanawiamy się też, czego nagrodom kulturalnym brakuje.