W setną rocznicę urodzin słynnego artysty razem ze Stefanem Szydłowskim próbujemy odpowiedzieć na pytanie: kim był?
Czynnik, jaki nas ogranicza, to kwestia smaku – deklarują organizatorzy XXXI edycji festiwalu Ars Cameralis, który potrwa od 7 do 26 listopada.
Zmarł Jerry Lee Lewis – wielka gwiazda wśród rockandrollowych pianistów i wieczny grzesznik wśród fundamentalistów religijnych.
Nowe filmy Jana Sveraka i Billego Augusta, retrospektywa Piotra Szulkina i olbrzymia reprezentacja kina ukraińskiego: rusza 38. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
Kamil Piotrowicz, jazzowy lider młodego pokolenia, przy okazji nowej płyty swojego sekstetu „Weird Heaven” opowiada o idealizmie w świecie rynku i współczesnej kariery.
W przypadku Nike mamy jak zawsze trudny do porównania zestaw ważnych książek z różnych gatunków. W tym roku są to trzy powieści, tom wierszy, biografia i dwie książki eseistyczno-naukowe.
Nie wiemy, w jakim kierunku pchnie polszczyznę nowa rządowa instytucja – Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego – ale kultura będzie dzięki niej droższa, a dyplomacja trudniejsza.
O Korze, czyli Oldze Aleksandrze Sipowicz, rozmawiamy z Michałem Pepolem, który z archiwalnych zapisów głosu artystki stworzył autorską opowieść dźwiękową.
Co się stało z odwagą twórców piosenek? I czy oznacza ona dziś to samo co przed laty? Zmianę pomaga prześledzić nowe wydawnictwo poświęcone polskiej muzyce ostatnich dekad.
Na premierę serialu „Sandman” czekały nie tylko miliony fanów i fanek komiksowego oryginału, ale przede wszystkim jego twórca. Neil Gaiman przez 30 lat mierzył się z próbami przeniesienia tej historii na ekran. Najnowsza jest wreszcie czymś, pod czym może się podpisać.