Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Firma Foodcare wygrała w krakowskim sądzie z Darkiem Michalczewskim w sporze o 22 mln zł.

• Po wizycie w moim programie Tomka Adamka publicysta Jakub Dymek grzmiał i rzucał antyprzemocowe gromy. Teraz sam jest oskarżany o molestowanie i przemoc wobec kobiet. Jakubie, Adamek na deski posyłał przeważnie mężczyzn.

• W tym roku TVN oraz Warszawa zorganizują sylwestra na placu Bankowym. Podczas koncertu wystąpią Kayah, Blue Cafe i Bracia. Alkohol pity na mrozie grozi utratą przytomności. Przy takim składzie to może być przydatne.

• Znamy obsadę polskiej wersji „Saturday Night Live”. Są to osoby, których nie znamy. Gospodarzami odcinków będą Piotr Adamczyk i Robert Biedroń. Po rozmachu światopoglądowym widać, że autorzy nie znają też swego widza.

• Badania widowni telewizyjnej pokazały, że w 2017 r. TVP oglądana była przez osoby starsze. TVN przez widza miejskiego z wysokimi dochodami, a Polsat – wiejskiego z niskimi. Ewidentnie widać, że Zygmunt Solorz ogląda TVN.

Kamil Durczok i jego spółka wyemitowali akcje w celu pozyskania kapitału na nowe produkty digitalowe. Jednym z nich ma być aplikacja do selekcji informacji. Z taką przeszłością to całkiem zrozumiały pomysł.

Krystyna Czubówna i Jerzy Bralczyk wystąpili w świątecznej kampanii Caritasu „Tytka charytatywna”. Tytka to w gwarze poznańskiej papierowa torba. Ewidentny sygnał dla poznaniaków, żeby później nie kręcili, że nie zrozumieli.

• Firma Foodcare wygrała w krakowskim sądzie z Darkiem Michalczewskim w sporze o 22 mln zł. Chodziło o wykorzystanie marki Tiger w oznaczeniu produktu. Teraz Darek będzie musiał używać pseudonimu Foodcare.

Marta Manowska z programu „Rolnik szuka żony” szykuje kolejną książkę na temat jego bohaterów. Biedni panowie nie znają żelaznej zasady: Jak człowiek jest nieszczęśliwy, to szuka żony. Ale jak jest szczęśliwy – to żona go szuka.

• Jest długo oczekiwany owoc współpracy Edyty Górniak z Donatanem, czyli utwór „Andromeda”. Do promocji nagrania artystka postanowiła się częściowo rozebrać. Niepotrzebnie. Ewidentnie widać, że król jest nagi.

• Zakończyła się druga edycja programu „Azja Express”. Laureatami zostali podejrzewani o homofobię Antoni Pawlicki i Paweł Ławrynowicz. Następna edycja programu planowana jest podczas Marszu Niepodległości.

• Aktor Marek Włodarczyk oświadczył się swej wybrance Sandrze Kościelniak. Gratuluję. Szczególnie, że wybranka jest o 36 lat młodsza od kawalera. Marek wiele lat grał w serialu „Kryminalni”. Więc zna temat.

• Wkrótce ślub detektywa Rutkowskiego – media wyśledziły narzeczoną Maję Plich, jak szukała w Paryżu sukni ślubnej. Wygląd panny młodej ma być dla niego niespodzianką. Wygląd pana młodego jest niespodzianką od lat.

Małgorzata Rozenek otwiera portal rozenekmajdan.com. Ma być to projekt lifestylowy – gotowanie, uroda, moda i zdrowie. Też uważam, że przypadkowe ustawki z paparazzi najlepiej zaplanować u siebie.

• Piosenkarka Margaret będzie reprezentowała Szwecję na preselekcjach do Eurowizji 2018. Sprytny ruch. Ponad 80 proc. tego społeczeństwa upija się tylko w weekendy. Zamiast piosenki wystarczy dobrze dobrać dzień.

• Wiosną na antenie TTV zadebiutuje program „Zamiana żon”. Formuła zakłada, że domownicy dwóch skrajnie różniących się od siebie rodzin na jakiś czas zamienią się żonami. Zwycięzca trafi do programu „Kto was tak urządził”.

Sebastian Fabijański zaręczył się z Olgą Bołądź. Gratuluję. Tym samym weszli w najpiękniejszy moment związku. Zaręczyny to taki czas, jak pomiędzy złapaniem na radar przez policję a wypisaniem mandatu.

Polityka 49.2017 (3139) z dnia 05.12.2017; Kultura; s. 108
Reklama

Czytaj także

Rynek

Sztuczki z zapałkami. Jak sanacja Wielki Kryzys zwalczała

Ukrywanie deficytu, dodruk pieniądza i zmuszanie obywateli do pożyczania pieniędzy państwu, czyli jak sanacja zmagała się z budżetem w Wielkim Kryzysie.

Andrzej Krajewski
28.06.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną