Kultura

Mea pulpa

To się nazywa mieć jaja

Oto zabójczy program na sylwestra.

• TVP1 nie pokaże w noc sylwestrową tradycyjnej już „Szopki noworocznej”. Dyżurny redaktor od szopek Marcin Wolski twierdzi, że jest bardzo zajęty. Szkoda. Po dwóch latach łatwo poznać, kto należy do kasty Trzech Mędrców, a kto robi za bydło.

• 5 grudnia minęło 25 lat od momentu wystartowania telewizji Polsat. Wszystko zaczęło się w 1992 r. o godz. 16.30. Na początku stacja nadawała cztery godziny programu dziennie. Obecnie dołączyła do tego bloki reklamowe.

• Wreszcie ujawniono oficjalnie dawno ujawnioną nowinę. Reality show z Małgorzatą Rozenek oraz Radosławem Majdanem będzie nosiło tytuł „Iron Majdan”. Nazwa zespołu Iron Maiden pochodzi od średniowiecznego narzędzia tortur. Czyli wszystko się zgadza.

• Wystartowała polska wersja kultowego, na razie tylko w USA, programu „Saturday Night Live” w kanale ShowMax. Amerykanie robią ten program od 40 lat. Krajowi twórcy mają sporo czasu, by poczekać, aż wyrośnie pokolenie, które będzie taki humor bawić.

• Udany powrót legendarnego „Koła Fortuny” w TVP2. Niedzielne wydania teleturnieju śledzi blisko 1,7 mln osób. Amerykanie wymyślili ten format, gdy u nas rządziła komuna. I śmiało można powiedzieć, że triumfalnie wrócił w podobnych okolicznościach.

• Tajna broń TVP wraca. Piotr Gociek, publicysta niepokorny oraz średnio zdolny, poprowadzi w TV Republika „Analfabet III RP”. Doskonały wybór. Większość programów z udziałem Goćka coś łączy. Znikają z ramówek jeszcze w tym samym sezonie.

• Wybrano Miss Polski i Miss Polonia. Pierwszą została Kamila Świerc, a drugą Agata Biernat. Miss Polski wybierano w Krynicy-Zdroju, tam gdzie Beata Szydło została wybrana Człowiekiem Roku. Wszystko wskazuje, że Kamila będzie rządzić aż do rekonstrukcji.

• Za nami X finał „Mam Talent!”. To niesamowite, że w dobie 40-procentowego poparcia dla PiS tylu ludzi twierdzi, że ma jakikolwiek talent. Wygrał 15-letni akordeonista z Opola Lukas Gogol. Jego imię pokazuje, że rodzice też mieli talent i przygotowali go do wyjazdu.

Doda ogłosiła, że wyprodukuje nowy film Wojtka Smarzowskiego „Grom”. Szybko okazało się, że Wojtek nic o tym nie wie. Trochę jak w historii: Dziś chciałbym obejrzeć z dziewczyną jakiś dobry film. Czy ktoś mi może polecić jakąś dobrą dziewczynę?

• Zdesperowany duet satyryków nadal realizuje swoją misję w ramach „Make Poland Great Again” w Gazeta.pl. Zarząd Agory ostatnio ogłosił, że można poufnie zgłaszać przemoc, naganne zachowania i generalnie słaby styl. No to zgłaszam.

• Rynek telewizyjny trzyma się mocno. Oto dowód. „Kuchenne rewolucje” zyskały 350 tys. widzów. W mediach trzeba być bezwzględnym. Jak w powiedzeniu: Flaczki, wątróbka, móżdżek, westchnęła Magda Gessler i odjechała z miejsca wypadku.

• To się nazywa mieć jaja. W przeddzień decentralizacji i repolonizacji Polsat zakupił siedem kanałów telewizyjnych od ZPR Media za 103 mln zł. Dla fanów stacji Zygmunta Solorza to dobra wiadomość. Teraz reklamy będą mogli oglądać bez przerwy.

• Oto zabójczy program na sylwestra. Do Zakopanego TVP2 zaprosiło Zenka Martyniuka, Wandę Kwietniewską, Bayer Full oraz Limahla. W filmie „Wilk z Wall Street” słowo fuck pada 506 razy. Szefowie konkurencyjnych anten tej nocy pobiją ten rekord.

• Tytuły krzyczały: Światowej sławy polski DJ spowodował śmiertelny wypadek samochodowy. A wszystko to sprawka Doriana T., lat 24, o którym nasze media nigdy nie pisały. Chcesz być w Polsce znany? Nie rób nic wielkiego. Zrób coś głupiego.

• Oto dowód na to, że ludzie mogą się zmienić. W obie strony. Jarosław Masa Sokołowski zaproponował uczciwą pracę byłemu liderowi KOD Mateuszowi Kijowskiemu, czyli czyszczenie basenu. Paradoks. Wcześniej Mateusz też potrafił dotrzeć do masy.

• W „M jak miłość” Paweł uderzył Kingę. A wszystko dlatego, że chciała zabrać mu butelkę wódki. Jak widać, efekty 500+ trafiły już do seriali.

• Nowe odkrycie TVP Monika Goździalska poprowadzi ciekawy program. Była gwiazda „Big Brothera” odwiedzi babcie na terenie całego kraju. Obliczono bowiem, że jeśli nie wypali program 500+ dla emerytów, to jednak lepiej zabrać babci dowód.

Polityka 50.2017 (3140) z dnia 12.12.2017; Kultura; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną