Kultura

Mea pulpa

Nowy program Grzegorza Jankowskiego, byłego redaktora naczelnego „Faktu”, jest katastrofą.

Monika Richardson-Zamachowska w formie. Wyznała: „TVP to bardzo trudna instytucja, której nigdy w życiu nie chciałabym szefować, i szczerze podziwiam Jacka Kurskiego, który podjął się tego zadania”. Po tym wchodzi Zbyszek. Cały na biało.

• Podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich nasz srebrny medalista Kamil Stoch zarobił 18 tys. franków. Drużyna za zajęcie trzeciego miejsca zainkasowała 14 tys. franków. Sprytne. Im bardziej frank leci w dół, tym bardziej nasi w górę.

• Brukowce donoszą o zakończeniu małżeństwa Tomasza i Hani Lis. Podobno dziennikarka wyprowadziła się z domu. Smoktunowicz zaapelowała do mediów o poszanowanie prywatności. To tak jakby zaproponowała, aby w dniu urodzin Hitlera nie było tortu.

• Znany loverstorowiec Jan Nowicki wziął potajemny ślub. I to już dwa lata temu. Wybranką jest jego asystentka Anna Kondratowicz. Życzę powodzenia! Bo czasami bywa tak, że wychodzisz za mąż z miłości, a ten drań okazuje się bez kasy.

• Nowy program Grzegorza Jankowskiego, byłego redaktora naczelnego „Faktu”, jest katastrofą. W czasie jego emisji Polsat News przegrywa ze wszystkimi. Jankowski niczym współczesny Robin Hood – zabiera oglądalność sobie i oddaje innym.

• Media z brutalną konsekwencją drążą temat małżeństwa Lisów. Wypowiedziała się nawet Karolina Korwin-Piotrowska. Uważam, że o wielkiej miłości, wielkiej namiętności i tragicznym rozstaniu nie powinni się wypowiadać ci, którzy znają to wyłącznie z prasy.

• To dopiero pojedynek. O fotel szefa radiowej Jedynki zmierzą się Wojciech Reszczyński i Robert Tekieli. Znakomity wybór pomiędzy fanatykiem a ekstremistą. W kadrach „dobrej zmiany” jest jak w psychiatryku. Kto pierwszy założy fartuch, ten lekarz.

• To ciekawy transfer. Z niebytu aferalnej przeszłości w przyszłość. Znany mistrz kuchni Robert Sowa został jurorem w 8. edycji programu „Top Chef” w Polsacie. Gratuluję. Dzięki jego obecności zarówno Sowa, jak i przyjaciele na pewno będą dobrze słyszalni.

• Karuzela z kadrami trwa. Jednym z kandydatów na stanowisko wicedyrektora radiowej Trójki jest Mariusz Cieślik, do niedawna dziennikarz „Wprost”. Mariusz ma jedną zaletę. Znakomicie sprawdza się na stanowiskach ludzi, od których nic nie zależy.

Robert Lewandowski został ambasadorem reklamowym napojów izotonicznych Oshee. Tym samym zakończył współpracę z Coca-Colą. To napój dla sportowców, którzy się mocno pocą podczas wysiłku. Znam kilku zawodników, którzy go nie potrzebują.

Marta Kaczyńska w „Sieciach” zajmowała się już zgubnym wpływem masturbacji oraz solariów, a teraz postanowiła wzbogacić naszą dietę. Marta zachęca do jedzenia owadów. Miała przy tym jakieś argumenty, ale najwyraźniej mi uleciały.

Tadeusz Rydzyk wyznał ostatnio, że dwa samochody dostał od bezdomnego pana Stanisława z Warszawy, który po akcie darowizny zmarł. Papież Franciszek ma całkowicie inne podejście do motoryzacji. Ale on pracuje dla Boga. A o. Tadeusz jest Bogiem.

Jerzy Owsiak wyznał, że zarabia około 10 tys. zł. Tyle dostaje facet, który skleja to, co rozklejone. Trudno to wycenić w kraju, w którym na pytanie, czego nas uczy dekalog, odpowiada się: Tego, że nie z czasownikami pisze się oddzielnie.

Igor Kwiatkowski, niekwestionowany lider grupy kabaretowej Paranienormalni, odchodzi z zespołu. Teraz zajmie się stand-upem. Szkoda. Napiszę to, co mi powiedział kiedyś instruktor, gdy nie otworzył się nam spadochron: To się już nie powtórzy.

Katarzyna Figura wyznała, że po burzliwym rozwodzie ze swoim mężem, aby poprawić sytuację materialną, musiała sprzedać liczne nieruchomości. Przypomina mi się dialog: Najdziwniejsza rzecz, jaką zrobiłeś dla pieniędzy? Poszedłem do pracy.

• W minionym tygodniu mieliśmy niezwykłą rocznicę. 70. rocznicę narodzin Wojciecha Manna. Gratuluję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Pan Wojciech jest najlepszym dowodem, że może masa czasami przechodzi w energię, ale on ma nad tym całkowitą kontrolę.

Polityka 5.2018 (3146) z dnia 30.01.2018; Kultura; s. 92
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną