Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Hanna Lis poprowadzi talk-show w Polsat Cafe, do którego zaprosi znanych mężczyzn. W poniedziałek Polsat nic o tym nie wiedział, a w środę już wiedział. Znam aktora, który jest abstynentem. Dopiero z mediów dowiedział się, że niepraktykującym.

Wróżbita Maciej poinformował społeczeństwo, że udało mu się zrzucić aż 35 zbędnych kilogramów i przestał być pączusiem. Maciej powiedział mi kiedyś, że za swoje wróżby ręczy całym sobą. Teraz jego wiarygodność spadła o 35 proc.

• Poranny show TVP1 „Dzień dobry, Polsko!” po roku znika z anteny. Jesteśmy jak poranne espresso, a nie cappuccino – opowiadał jeden z dyrektorów. Obejrzałem i zadziałało. Po 10 km jazdy autostradą zauważyłem, że zapomniałem wziąć auto.

• Okazało się, że wpływy reklamowe TVP1 przy premierowych odcinkach superprodukcji „Korona królów” wynoszą blisko 2 mln zł. Dominują w nich koncerny farmaceutyczne, czyli reklamy leków na pamięć i zatwardzenie. Idealne uzupełnienie fabuły.

• A jednak będzie. W dniach 8–10 czerwca odbędzie się Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Zaplanowano między innymi koncerty z piosenkami piłkarskimi oraz z okazji 100-lecia niepodległości. Trwają ustalenia, czy Jan Pietrzak w 1918 r. mógł nosić już korki.

• Detektyw Krzysztof Rutkowski sprzedaje swoje auto. Mercedesa AMG GT S za 599 tys. zł. Powodem jest fakt, że do auta nie mieści się jego 4-letni syn. Detektyw wyznał mediom, że jak nie znajdzie większego auta, to poszuka mniejszego syna.

• W TV wPolsce.pl pojawił się program pt. „Gwiazda w Polsce”. Prowadzi go pani z serwisu wPolityce.pl Agnieszka Ponikiewska. Pierwszym gościem była Anna Popek, która wyznała, że codziennie wypija pół litra wody przed wyjściem.

Polityka 6.2018 (3147) z dnia 06.02.2018; Kultura; s. 90
Reklama