Kultura

Mea pulpa

Mea pulpa

A jednak będzie. W dniach 8–10 czerwca odbędzie się Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Hanna Lis poprowadzi talk-show w Polsat Cafe, do którego zaprosi znanych mężczyzn. W poniedziałek Polsat nic o tym nie wiedział, a w środę już wiedział. Znam aktora, który jest abstynentem. Dopiero z mediów dowiedział się, że niepraktykującym.

Wróżbita Maciej poinformował społeczeństwo, że udało mu się zrzucić aż 35 zbędnych kilogramów i przestał być pączusiem. Maciej powiedział mi kiedyś, że za swoje wróżby ręczy całym sobą. Teraz jego wiarygodność spadła o 35 proc.

• Poranny show TVP1 „Dzień dobry, Polsko!” po roku znika z anteny. Jesteśmy jak poranne espresso, a nie cappuccino – opowiadał jeden z dyrektorów. Obejrzałem i zadziałało. Po 10 km jazdy autostradą zauważyłem, że zapomniałem wziąć auto.

• Okazało się, że wpływy reklamowe TVP1 przy premierowych odcinkach superprodukcji „Korona królów” wynoszą blisko 2 mln zł. Dominują w nich koncerny farmaceutyczne, czyli reklamy leków na pamięć i zatwardzenie. Idealne uzupełnienie fabuły.

• A jednak będzie. W dniach 8–10 czerwca odbędzie się Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Zaplanowano między innymi koncerty z piosenkami piłkarskimi oraz z okazji 100-lecia niepodległości. Trwają ustalenia, czy Jan Pietrzak w 1918 r. mógł nosić już korki.

• Detektyw Krzysztof Rutkowski sprzedaje swoje auto. Mercedesa AMG GT S za 599 tys. zł. Powodem jest fakt, że do auta nie mieści się jego 4-letni syn. Detektyw wyznał mediom, że jak nie znajdzie większego auta, to poszuka mniejszego syna.

• W TV wPolsce.pl pojawił się program pt. „Gwiazda w Polsce”. Prowadzi go pani z serwisu wPolityce.pl Agnieszka Ponikiewska. Pierwszym gościem była Anna Popek, która wyznała, że codziennie wypija pół litra wody przed wyjściem. I to było słychać.

Maciej Stuhr dołączył do osób wspierających Kampanię Przeciw Homofobii. Aktor przekonuje, że wszyscy powinni mieć takie same prawa, niezależnie od orientacji seksualnej. Czytając komentarze w sieci, można się zorientować, że nie ma racji.

• Duet komentatorów piłkarskich z Canal+ Andrzej Twarowski i Tomasz Smokowski uruchomi radio internetowe Zapinamypasy.pl. Odważnie. W radiu jak słyszysz: „Oj chyba złapał”, to nie wiesz, czy to o bramkarzu, rybaku czy chorobie wenerycznej.

Ilona Łepkowska pracuje nad nowym serialem kostiumowym. Jego akcja toczyć się ma w czasach pierwszej wojny światowej, gdyż produkcja jest związana z rocznicą niepodległości. Wcześniej „Korona królów”, a teraz to. Widać, że TVP stawia na komedie.

• Wreszcie jakaś pozytywna wiadomość. Dziennikarka TVN Magda Mołek jest w ciąży. Gratulacje. Podobnie jak ona uważam, że małżeństwo bez przynajmniej dwójki dzieci jest jak Boże Narodzenie bez pisanek.

Martyna Wojciechowska padła ofiarą oszustów. W sieci pojawiły się reklamy środka na odchudzanie Choco Lite ilustrowane jej postacią. Mało tego. Specyfik likwiduje także cellulit, trądzik oraz wągry. Jak można tak oszukiwać ludzi. Wągry na bank zostaną.

• TVP rozpocznie emisję nowego serialu pt. „Za marzenia”. Komediowo-obyczajowa fabuła została oparta na debiutanckiej książce Karoliny Frankowskiej „Zaczaruj mnie”. Serial opowiada o grupie młodych ludzi, którzy marzą o tym, aby ktoś to oglądał.

• W warszawskim Teatrze Studio trwają prace nad musicalem inspirowanym życiem Anny Przybylskiej. Główną rolę zagra mężczyzna Sylwester Sitkowiak. Całość fantazji dopełnia tytuł „P-Aniulka”. Sam już nie wiem, czy to już skierowanie do IPN czy jeszcze do psychiatry?

Rafał Ziemkiewicz zainicjował ciekawy dyskurs o napiętych stosunkach polsko-izraelskich. Do pogłębienia zagadnienia użył zwrotu „parchy”. Obu panów – razem z Czarneckim z jego „szmalcownikami” – wpisuję na moją ulubioną volkslistę.

• W Food Network pojawi się program Katarzyny Meller pt. „Przepis na sukces”. Prowadząca odwiedzi szefów kuchni w znanych polskich restauracjach i przyjrzy się ich pracy. Kilka lat temu TVN przestał być firmą rodzinną, ale jak widać, powoli się to zmienia.

• Wielki sukces byłej żony Michała Wiśniewskiego. Mandaryna po 5-letniej przerwie triumfalnie wróciła na scenę, a występy sprzedają się znakomicie. Koncerty niektórych artystów są jak Wigilia. Wtedy przypominamy sobie, dlaczego cały rok jesteśmy osobno.

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Tabletka na HIV przyczyni się do ograniczenia nowych zakażeń?

Osobom prowadzącym ryzykowne życie seksualne marzenie o szczepionce na AIDS zastąpiła praktyka regularnego przyjmowania tabletki.

Paweł Walewski
25.06.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną