Kultura

Mea pulpa

Małgorzata Kożuchowska wystąpiła w kampanii firmy Avon.

• Histeryczna orędowniczka „dobrej zmiany” w TVP Ewa Bugała przeszła z odcinka propagandy na stanowisko dyrektora ds. komunikacji w koncernie Orlen. Gratuluję. Bugałę i paliwa coś łączy. W XIX w. benzyna też stanowiła produkt odpadowy.

• To było medialne wydarzenie tygodnia. Dorota Wellman, dziennikarka „Dzień Dobry TVN”, zniknęła nagle w trakcie programu. Co ciekawe, gościem tego dnia miał być Sting. Okazuje się, że nie tylko ja uważam, że artysta przyjeżdża za często.

• Znana jest już pełna lista uczestników kolejnej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. I rzeczywiście wiele nazwisk tancerzy budzi szacunek. Jak to powiedział mój sąsiad do swej małżonki, gdy ta wróciła do domu po liftingu twarzy: No, zrobili, co mogli.

Borys Szyc zagra postać Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino. Fabuła ma być osnuta wokół morderstwa żony Polańskiego. Tarantino słynie z zamiłowania do tandetnych, niskobudżetowych filmów. Musiał w końcu trafić do Polski.

Katarzyna Montgomery poprowadzi w Polsacie talk-show „The Story of My Life”, w którym znani celebryci będą charakteryzowani na dużo starszych. Program będzie się od innych różnił tym, że zwykle są charakteryzowani na dużo młodszych.

• RMF idzie jak burza, gromiąc konkurencję na terenie całego kraju. Do tej tendencji dołączył dziennikarz Bogdan Zalewski, ogłaszając: Polacy, jesteśmy na wojnie! Jesteśmy na wojnie z Żydami. Ogłosił to na Facebooku. Dobrze, że nie na urodzinach w lesie.

• Posiadacz najpopularniejszego nazwiska w Polsce Jacek Rozenek zadebiutował na salonach ze swą o 23 lata młodszą partnerką Roksaną Gąską. Ze zdjęć jasno wynika, że on nie jest jej pierwszym facetem, a ona nie jest jego ostatnią dziewczyną.

• TVP wyprodukowała Galę 25-lecia „Gazety Polskiej”, która odbyła się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Sakiewicz wygłosił laudację na temat Kaczyńskiego, a Kaczyński na temat Sakiewicza. A na co dzień też wystawiają tam „Straszny Dwór”.

• Komik Piotr Gumulec poprowadzi nowy randkowy show Polsatu „Umów się ze mną”. W każdym odcinku 30 kandydatek zobaczy kilku singli. Każdy dostanie trzy rundy, żeby je do siebie przekonać. Lepsze to niż inny system rozgrywek: każdy z każdym.

• TV Republika zaczyna cotygodniowy program publicystyczny z Antonim Macierewiczem „Pilnujmy Polski!”. Znakomity tytuł. Twierdzić, że Antoni troszczy się o ojczyznę, to jak twierdzić, że bajka o Czerwonym Kapturku zachęca do zjadania starszych ludzi.

Małgorzata Kożuchowska wystąpiła w kampanii firmy Avon. Co ciekawe, reżyserem i operatorem reklam został fotograf Marcin Tyszka. Trzeba mieć w życiu wiele umiejętności. Jak głosi stara ludowa prawda – wyślij idiotę po flaszkę, to przyniesie jedną.

• Komisja Europejska wyraziła zgodę na kupno Scripps Networks Interactive przez Discovery Communications. Czyli TVN znowu sprzedany. Warunkiem jest udostępnianie TVN24 operatorom za rozsądną cenę. Rozsądek ostatnio kupuje się u nas za 500 zł.

Małgorzata Socha oraz Borys Szyc zostali ambasadorami nowego modelu Jaguara E-Pace. Gratuluję. Małgosia jest świetną, rozchwytywaną, popularną aktorką teatralną, filmową i serialową, niestroniącą także od udziału w reklamie. Oraz Borys Szyc.

• Nowy Late Night Show w TVP2 poprowadzi Rafał Porzeziński. Rafał to człowiek rozrywki. Dostał nagrody z okazji Narodowego Dnia Życia, na festiwalu katolickim oraz od wydawców katolickich. Jak widać, tylko Bóg raczy wiedzieć, dla kogo to będzie.

• Jeden z najpiękniejszych mężczyzn na Ziemi, Olivier Janiak, został redaktorem naczelnym kwartalnika „Elle Man”. Gratuluję. Olivier to doskonały wybór. Wie, że żonaty mężczyzna powinien mieć w szafie tyle ubrań, żeby nie zmieścił się tam żaden kochanek.

Polityka 7.2018 (3148) z dnia 13.02.2018; Kultura; s. 91
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną