Kultura

Mea pulpa

Małgorzata Kożuchowska wystąpiła w kampanii firmy Avon.

• Histeryczna orędowniczka „dobrej zmiany” w TVP Ewa Bugała przeszła z odcinka propagandy na stanowisko dyrektora ds. komunikacji w koncernie Orlen. Gratuluję. Bugałę i paliwa coś łączy. W XIX w. benzyna też stanowiła produkt odpadowy.

• To było medialne wydarzenie tygodnia. Dorota Wellman, dziennikarka „Dzień Dobry TVN”, zniknęła nagle w trakcie programu. Co ciekawe, gościem tego dnia miał być Sting. Okazuje się, że nie tylko ja uważam, że artysta przyjeżdża za często.

• Znana jest już pełna lista uczestników kolejnej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. I rzeczywiście wiele nazwisk tancerzy budzi szacunek. Jak to powiedział mój sąsiad do swej małżonki, gdy ta wróciła do domu po liftingu twarzy: No, zrobili, co mogli.

Borys Szyc zagra postać Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino. Fabuła ma być osnuta wokół morderstwa żony Polańskiego. Tarantino słynie z zamiłowania do tandetnych, niskobudżetowych filmów. Musiał w końcu trafić do Polski.

Katarzyna Montgomery poprowadzi w Polsacie talk-show „The Story of My Life”, w którym znani celebryci będą charakteryzowani na dużo starszych. Program będzie się od innych różnił tym, że zwykle są charakteryzowani na dużo młodszych.

• RMF idzie jak burza, gromiąc konkurencję na terenie całego kraju. Do tej tendencji dołączył dziennikarz Bogdan Zalewski, ogłaszając: Polacy, jesteśmy na wojnie! Jesteśmy na wojnie z Żydami. Ogłosił to na Facebooku. Dobrze, że nie na urodzinach w lesie.

• Posiadacz najpopularniejszego nazwiska w Polsce Jacek Rozenek zadebiutował na salonach ze swą o 23 lata młodszą partnerką Roksaną Gąską. Ze zdjęć jasno wynika, że on nie jest jej pierwszym facetem, a ona nie jest jego ostatnią dziewczyną.

• TVP wyprodukowała Galę 25-lecia „Gazety Polskiej”, która odbyła się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Sakiewicz wygłosił laudację na temat Kaczyńskiego, a Kaczyński na temat Sakiewicza. A na co dzień też wystawiają tam „Straszny Dwór”.

• Komik Piotr Gumulec poprowadzi nowy randkowy show Polsatu „Umów się ze mną”. W każdym odcinku 30 kandydatek zobaczy kilku singli. Każdy dostanie trzy rundy, żeby je do siebie przekonać. Lepsze to niż inny system rozgrywek: każdy z każdym.

• TV Republika zaczyna cotygodniowy program publicystyczny z Antonim Macierewiczem „Pilnujmy Polski!”. Znakomity tytuł. Twierdzić, że Antoni troszczy się o ojczyznę, to jak twierdzić, że bajka o Czerwonym Kapturku zachęca do zjadania starszych ludzi.

Małgorzata Kożuchowska wystąpiła w kampanii firmy Avon. Co ciekawe, reżyserem i operatorem reklam został fotograf Marcin Tyszka. Trzeba mieć w życiu wiele umiejętności. Jak głosi stara ludowa prawda – wyślij idiotę po flaszkę, to przyniesie jedną.

• Komisja Europejska wyraziła zgodę na kupno Scripps Networks Interactive przez Discovery Communications. Czyli TVN znowu sprzedany. Warunkiem jest udostępnianie TVN24 operatorom za rozsądną cenę. Rozsądek ostatnio kupuje się u nas za 500 zł.

Małgorzata Socha oraz Borys Szyc zostali ambasadorami nowego modelu Jaguara E-Pace. Gratuluję. Małgosia jest świetną, rozchwytywaną, popularną aktorką teatralną, filmową i serialową, niestroniącą także od udziału w reklamie. Oraz Borys Szyc.

• Nowy Late Night Show w TVP2 poprowadzi Rafał Porzeziński. Rafał to człowiek rozrywki. Dostał nagrody z okazji Narodowego Dnia Życia, na festiwalu katolickim oraz od wydawców katolickich. Jak widać, tylko Bóg raczy wiedzieć, dla kogo to będzie.

• Jeden z najpiękniejszych mężczyzn na Ziemi, Olivier Janiak, został redaktorem naczelnym kwartalnika „Elle Man”. Gratuluję. Olivier to doskonały wybór. Wie, że żonaty mężczyzna powinien mieć w szafie tyle ubrań, żeby nie zmieścił się tam żaden kochanek.

Polityka 7.2018 (3148) z dnia 13.02.2018; Kultura; s. 91
Reklama

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną