Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Maciej Szczęsny, legenda bramki, udzielił zaskakującego wywiadu na temat Wojtka Szczęsnego.

• Telenowela z Ewą Bugałą trwa. Po dwóch dniach pracy w Orlenie pani odeszła do dalszych powierzonych jej działań. Podobno spotkała ją bezprecedensowa brutalna fala hejtu. Ewa szykuje teraz nowe otwarcie. Ja bym jej radził bardziej stare zamknięcie.

Sławomir Peszko w formie. W nocy zadzwonili do niego dziennikarze Weszło.fm. Nie przerywaj mi, jak polewam, k…, chamie – usłyszeli. Peszko podobno powiedział sobie, że nie powinien pić. Ale potem odrzucił rady faceta, który gada sam do siebie.

• Znany teleturniej „Familiada”, obecny na antenie TVP2 od 1994 r., będzie emitowany codziennie. Program, w którym na pytanie „Więcej niż jedno zwierzę?” odpowiada się „Owca”, powinien być jak najczęściej. Żeby każdy zobaczył, że żarty się skończyły.

• Na antenie Meloradia zadebiutował dziennikarz, poeta, satyryk, meloman i właściciel całkowicie nowego nosa, czyli Rafał Bryndal. W audycji „Melosłownik Bryndala” będzie opowiadał o meandrach języka polskiego. Trzeba przyznać, że do języka to on ma nosa.

Maciej Szczęsny, legenda bramki, udzielił zaskakującego wywiadu na temat Wojtka Szczęsnego. Oskarża syna publicznie o zerwanie kontaktów. Bramkarz to specyficzna pozycja. Wszyscy zawodnicy stoją do niego plecami. Teraz zaczynam rozumieć dlaczego.

• Młoda aktorka Julia Wieniawa wystąpi w kampanii reklamowej firmy L’Oréal Paris. Gratuluję. Hasłem akcji są słowa: „Nic mnie nie powstrzyma”. Cieszy wybór naturalnej postaci. Bo w niektórych reklamach więcej jest botoksu niż na pogrzebie Hugh Hefnera.

• Ukazał się pierwszy numer polskiej edycji magazynu „Vogue”. Już okładka z Pałacem Kultury i czarną wołgą wzbudziła kontrowersje. Mnie się podoba. Doskonale ilustruje kierunek, w którym zmierzamy, bez względu na europejską modę.

Margaret wystąpiła w eliminacjach do Eurowizji, tyle że w Szwecji. Artystka awansowała dalej, a jej utwór „In My Cabana” stał się hitem serwisu iTunes. Teraz wystarczy tylko przypomnieć Szwedom współpracę z Niemcami w 1944 r. i sprawa załatwiona.

L.U.C, artysta poniekąd hiphopowy, przygotował nową płytę „Kompromisy”. Całość ma połączyć jazzowo-chilloutowe bity z samplami z lat 70. Gościnnie wystąpią Tomasz Kot, Arek Jakubik oraz Kasia Figura. Najlepszy dowód okazałych sampli lat 80.

• Legenda rocka, czyli zespół Lady Pank, zapowiedział dwa koncerty z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. Zostaną zaprezentowane nowe aranżacje największych hitów grupy. W orkiestrowym wydaniu aktualny tekst „Fabryka małp” wcale nie musi być taki dęty.

• Jak tylko Mariusz Cieślik został wiceszefem Programu III, to od razu dał sobie nową audycję i jął bawić słuchaczy seksistowskimi żartami. Podoba mi się poczucie humoru „dobrej zmiany”. W myśl zasady: kierowca wybiera muzykę, a reszta się nie wpier…a.

• TVP1 szykuje show „Od Opola do Opola”, który będzie przypominać przeboje festiwalu. Program poprowadzi wokalista De Mono Andrzej Krzywy. Andrzej, żeby uniknąć wojska, symulował kiedyś próbę samobójczą. Teraz już nie symuluje.

• Programy Anity Gargas i Jana Pospieszalskiego w TVP1 zamieniają się miejscami. Teraz Jan będzie we wtorki, a Anita w czwartki. Zaraz po programie Jana obejrzymy „Pensjonat nad rozlewiskiem”. Też o ludziach, którzy nie mogą sobie znaleźć miejsca.

• Na antenie TVP zadebiutuje medyczny talk-show „Lekarze”. W programie osoby znane z pierwszych stron gazet będą opowiadać o swoich chorobach i leczeniu. Jak widać, prezes Kurski robi wszystko, żeby Antoni Macierewicz nie poczuł się zapomniany.

Jerzy Dudek jako pierwszy Polak w historii został twarzą piwa Heineken. W kostiumowym spocie autorzy odwołują się do emocji finału Ligi Mistrzów z 2005 r. O Jurku mówi się, że potrafi zatrzymać każdego. No, może z wyjątkiem Sławomira Peszki.

• Serwis brukowo-plotkarski o wszystko mówiącej nazwie Pudelek musi przez 30 dni przepraszać żonę Roberta Janowskiego za teksty sugerujące kradzież ubrań w USA. Gratulacje. Wcześniej czy później wiosna przyjdzie. I bałwany odejdą.

• Potajemnie rozdano Telekamery. Ciekawe jest to, że drugie miejsce w kategorii prezenter informacji zdobyła Danuta Holecka. Zaczynam rozumieć, skąd wziął się pomysł szukania inteligentnego życia w kosmosie. Jak widać, na Ziemi znaleźć je coraz trudniej.

Polityka 8.2018 (3149) z dnia 20.02.2018; Kultura; s. 92
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Każde „nie” to głos szatana. Przemoc księży egzorcystów wychodzi na światło dzienne

W czasie śledztwa zamiast skupić się na tym, że odebrano mi wolność i molestowano, zajmowano się udowodnieniem, czy umiem mówić po aramejsku. Gdyby zmienić słowa „oprawca ksiądz” na „oprawca mężczyzna”, optyka na to, co się stało, byłaby zupełnie inna – mówi Irena, egzorcyzmowana wbrew woli przez kilkunastu księży.

Agata Szczerbiak
13.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną