Kultura

Wtem Bem!

Pożar w burdelu: „Bem!” i inne wskrzeszenia na 100-lecie Polski

„Duchy. Musical spirytystyczny”, koprodukcja Pożaru w Burdelu i Teatru Polskiego w Warszawie, otworzył cykl „100 wskrzeszeń na 100-lecie Polski”. „Duchy. Musical spirytystyczny”, koprodukcja Pożaru w Burdelu i Teatru Polskiego w Warszawie, otworzył cykl „100 wskrzeszeń na 100-lecie Polski”. Tomasz Urbanek / EAST NEWS
Musicalowym hitem Ameryki ostatnich lat jest „Hamilton” o ojcu założycielu Stanów Zjednoczonych. Twórcy Pożaru w Burdelu odpowiadają „Bemem! Musicalem o patriotach i renegatach”.
Mariusz Drężek jako tytułowy bohater „Bema! Musicalu o patriotach i renegatach”.materiały prasowe Mariusz Drężek jako tytułowy bohater „Bema! Musicalu o patriotach i renegatach”.

Skromnie z początku pomyślana produkcja Lin-Manuela Mirandy „Hamilton”, w której rapowana przez wielorasowy zespół wykonawców biografia ojca założyciela Stanów Zjednoczonych jest hołdem dla wkładu imigrantów w powstanie i rozwój kraju, stała się największym musicalowym hitem ostatnich lat. Za rządów zapowiadającego mur na granicy z Meksykiem Donalda Trumpa i realizującej plan wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Theresy May nabrał wydźwięku politycznego, niebotycznie drogie bilety są wyprzedawane na pniu zarówno na pokazy na nowojorskim Broadwayu, jak i na londyńskim West Endzie.

Polityka 20.2018 (3160) z dnia 15.05.2018; Kultura; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Wtem Bem!"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Kryzys diagnostyki prenatalnej. „Po co pani teraz te wyniki?”

Zgodnie z wiedzą medyczną jest tylko jedno wskazanie do przeprowadzenia badań prenatalnych, czyli tzw. żywa ciąża. W Polsce dotąd nieuznawane.

Agata Szczerbiak
20.06.2021