Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Przeboje z odzysku

Rozmowa z Simonem Reynoldems autorem książki „Retromania. Jak popkultura żywi się własną przeszłością”

Zespół Daft Punk z gitarzystą Neilem Rodgersem, Steviem Wonderem i Pharrellem Williamsem podczas gali nagród Grammy, 2014 r. Zespół Daft Punk z gitarzystą Neilem Rodgersem, Steviem Wonderem i Pharrellem Williamsem podczas gali nagród Grammy, 2014 r. Kevin Winter / Getty Images
Rozmowa z Simonem Reynoldsem, autorem książki „Retromania. Jak popkultura żywi się własną przeszłością”.
mat. pr.

BARTEK CHACIŃSKI: – Pana książka, która opisuje stagnację dzisiejszej kultury popularnej pochłoniętej nieustannymi powrotami do przeszłości, ukazała się w Polsce po siedmiu latach od oryginalnego wydania. Sama jest trochę retro. Zmieniłby pan w niej coś?
SIMON REYNOLDS: – Główne tezy „Retromanii” wydają mi się aktualne, ale pewnie dodałbym kilka nowych. Tytułowe hasło dalej obowiązuje, choć obecnie dzieje się w muzyce wiele zjawisk, które napawają mnie pewnym optymizmem, są futurystyczne.

Polityka 22.2018 (3162) z dnia 28.05.2018; Kultura; s. 96
Oryginalny tytuł tekstu: "Przeboje z odzysku"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022