Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Nadzieja niebiałego człowieka

Donald Glover – nowa gwiazda Ameryki

Donald Glover (pierwszy z prawej) jako Earn (Earnest) Marks w serialu „Atlanta”. Donald Glover (pierwszy z prawej) jako Earn (Earnest) Marks w serialu „Atlanta”. Matthias Clamer/FX / BEW
Oto jedyny Donald, który aktualnie przywraca Ameryce wielkość – piszą o Donaldzie Gloverze Amerykanie. Autor 4-minutowego musicalu „This Is America”, serialu „Atlanta” i odtwórca roli Lando Calrissiana w najnowszych „Gwiezdnych wojnach” ma swój moment.
Donald GloverSteve Granitz/WireImage/Getty Images Donald Glover

„This Is America” dobija na YouTube do 170 mln wyświetleń, jest numerem 1 na liście „Billboardu”, a dyskutuje się o nim od telewizji śniadaniowej, przez programy newsowe, po wydziały socjologiczne i kulturoznawcze. Najnowszego dzieła 35-letniego Glovera i reżysera Hiro Murai, prawdopodobnie zapowiadającego czwartą płytę Glovera działającego na rynku muzycznym pod pseudonimem Childish Gambino, nie określa się mianem „klip” czy „teledysk”. Powszechnie funkcjonuje jako musical, a krytycy i komentatorzy podkreślają mnogość odwołań kulturowych i politycznych zawartych w każdej scenie, w każdym ruchu tańczącego Glovera i w każdej linijce wyśpiewywanego przez niego tekstu.

Polityka 22.2018 (3162) z dnia 28.05.2018; Kultura; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Nadzieja niebiałego człowieka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >