Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Oto bohater tygodnia. Konserwatywny intelektualista z PiS Stanisław Pięta. Według „Faktu” Staszek miał bujny romans z kobietą, którą wyrwał na miesięcznicy.

• Mateusz Król, wcielający się w postać Kazimierza Wielkiego w kultowej „Koronie królów”, odchodzi z serialu. Zupełnie jak w tym dowcipie. Żona do męża: – Mam dla ciebie dwie wiadomości. Dobrą i złą. Odchodzę od ciebie. – Mąż na to: – A ta zła?

• Magda Gessler została napadnięta w trakcie realizacji programu „Kuchenne rewolucje”. Bezpardonowy atak miał miejsce w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej podczas wizyty Magdy w restauracji Włoszczyzna. Powodem napaści było podanie cappuccino do głównego dania.

• Sławomir Jastrzębowski, sztangista, literat, były redaktor naczelny „Super Expressu”, został zatrzymany za jazdę po pijaku. Tak twierdzi policja. Sławek myśli inaczej, ale to u niego norma. Znam gościa, który sobie zrobił tatuaż z alternatorem, bo myślał, że to turbosprężarka.

• Koniec magazynu „Well” Doroty Wellman. Pani Dorota zakończyła współpracę – pisze wydawca. Dorota słynie z solidności. Dwa lata temu zobowiązała się przyjść do programu, który produkowałem. Niestety, o zakończeniu współpracy nie poinformowała mnie do dziś.

• Wokalista LemON Igor Herbut kupił czarne lamborghini gallardo. Gratuluję. Brukowce szybko zdiagnozowały, że to lek na kompleksy oraz niedomagania anatomiczne. Coś musi być na rzeczy. W jednym z przebojów autor stale powtarza: – Scarlett. Mało mam, mało mam.

• Maciej Stuhr napisał list otwarty do premiera Morawieckiego. Aktor podzielił się w nim kilkoma uwagami na temat mediów, propagandy oraz pogardy. Internauci tradycyjnie podzielili się z Maćkiem uwagami na temat Bliskiego Wschodu oraz stosownego transportu.

• Marcin Kydryński w przerażająco szczerym wywiadzie dla Onetu przyznaje, że jest niedzisiejszy, samotny, niemówiący, nielubiący słuchać i na dodatek ma niską samoocenę. Oznajmia też, że bywał durniem, a dziś jest Nikodemem Dyzmą. To powinien być serial.

• To było narodowe wydarzenie sezonu. Narodowa Gala Boksu w TVP1. Jak przystało na Galę Boksu, byli obecni Anna Popek, Edyta Górniak oraz podający się za pięściarza Marcin Najman, zwany Sławomirem polskiego boksu. Sopockiej Nocy Kabaretowej przybył groźny rywal.

• Gdy tylko pozbyto się Sławomira J. z redakcji „Super Expressu”, od razu zakwitła tam myśl. Uruchomiono Wydawnictwo Harde, które będzie wydawać książki z literatury faktu. Pierwszą jest biografia „Masa. Od pakera do gangstera”. Chyba wiem, kto mógłby dziś pożyczyć ten tytuł…

• Oto bohater tygodnia. Konserwatywny intelektualista z PiS Stanisław Pięta. Według „Faktu” Staszek miał bujny romans z kobietą, którą wyrwał na miesięcznicy. Następnie wykorzystał i porzucił. Achilles miał słabą tylko piętę Achillesa. Staszek ewidentnie więcej organów.

• Sławomir Zapała w natarciu. Wokalista, tancerz, fenomen, pojawi się wraz z małżonką w serialu „Barwy szczęścia”. Sławomir występował tam pięć lat temu, ale szybko się go pozbyli. Oto polska barwa szczęścia. Żeby cię docenili jako aktora, musisz zostać piosenkarzem.

• Anna Mucha odniosła się krytycznie do zdjęć Justyny Żyły w „Playboyu”, twierdząc, że „Playboy” skończył się na jej okładce. Ciekawy dyskurs. Nagość bywa doskonałym Photoshopem. Własnej kariery.

• Najbardziej znany warszawski prawnik celebryta Lejb Fogelman postanowił obdarzyć naród swoją biografią o bezczelnym tytule „Warto żyć”. Słynnego Lonię wyrzucono z Polski w 1968 r. Po tej lekturze ewidentnie wyrzucą go ponownie.

• Hania Lis wdała się w mocną wymianę merytorycznych argumentów z posłem Kukiz’15 Tomaszem Jaskółką. Poszło o przeszłość jej ojca. W pewnym momencie padło zapytanie: – Czy każdy kukizowiec to debil? To jak pytanie, który miesiąc ma 28 dni? Każdy.

• Producent telewizorów LG ruszył z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został trener legenda Jacek Gmoch. Podobno ich telewizory mają procesor tak inteligentny, że tylko on jest w stanie zrozumieć wszystkie analizy pana Jacka.

• Nowy hit w Polsacie, scripted docu „Sekrety rodziny”, odpowie na pytanie, ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby ukryć to, co wstydliwe, upokarzające i kontrowersyjne. Ja czekam na dokument, który odkryje, dlaczego 1 dolar to 3 złote, 1 euro to 4 złote, a co łaska – 50 złotych.

Polityka 23.2018 (3163) z dnia 05.06.2018; Kultura; s. 89
Reklama

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną