Kultura

Mea pulpa

Znany medialny damski bokser Łukasz Zając stracił pracę w serwisie Pudelek.

Piłkarze reprezentacji Polski udali się samolotem do Soczi na mundial. Tym samym udowodnili, że tradycyjne lądowanie w Rosji jest możliwe.

Radiowa Jedynka w lato weszła z najgorszym wynikiem słuchalności w swej historii. Władze konsekwentnie twierdzą, że to sukces. Oczywiście. To kwestia interpretacji cyfr. Jak ważysz 100 kg, to na Marsie tylko 38. Nie masz zatem nadwagi, tylko zły adres.

• Posypały się skargi do KRRiT na program „Studio Polska” w TVP Info. Padały tam stwierdzenia, że homoseksualizm to zboczenie, zezwierzęcenie oraz ślub z psem. Lubię czasem zniżyć się do poziomu idiotów. Wtedy mogę sprawdzić, czy mają łatwiej w życiu.

Martyna Wojciechowska wystąpiła w reklamie wody Żywiec Zdrój, chwaląc przy okazji plastikowe butelki. Sieć tradycyjnie zabulgotała od oburzenia. Też uważam, że występowanie w reklamach to hańba. Gorszą jest tylko występowanie za małe pieniądze.

Sara Boruc, żona Artura Boruca, zapowiedziała wydanie płyty. Właśnie ukazał się jej pierwszy singiel „Łapię tlen”. Coś łączy karierę muzyczną i karierę futbolową. I tu, i tu czasem niektórym wydaje się, że potrafią grać.

• Gorąco zrobiło się ostatnio wokół serialu „M jak miłość”. Aktorka Olga Frycz wyznała, że odeszła z produkcji, gdyż generalnie nie ma tam serialu, tylko więzienie. Oczywiście. U nas nie ma też McDonald’sa. Są amerykańskie obozy pracy.

• Po meczu Niemiec z Meksykiem Patryk Jaki wrzucił na FB zdjęcie płaczącego Tuska z podpisem „Nasi przegrali”. Wszystko jest kwestią stylu i kontekstu. Kiedyś byłem świadkiem, jak mężczyzna w księgarni zapytał, czy są jakieś książki o paranoi. I usłyszał: Stoją tuż za panem.

• Tuż przed historycznym meczem z Senegalem Krystyna Janda wypowiedziała się na temat bezkrytycznego optymizmu kibiców. Jan Tomaszewski wezwał do wygnania jej z kraju. Po meczu z Senegalem optymizm odwrócił się w drugą stronę. Polak nie wybacza. Niczego.

• Kolejny skandal z naszą Beatą Szydło. Okazało się, że nasza Beata wydała na wizażystów blisko 170 tys. zł. To ewidentnie nie jest jej wina, tylko wizażystów. Mogli odmówić usługi, powołując się na klauzulę sumienia.

• Aktor Robert Moskwa bierze rozwód ze swą młodszą o 28 lat żoną Patrycją. Trudno. Podobno parze trudno było znaleźć w życiu kompromis. A jak dobrze wiemy, kompromis dla kobiety oznacza wspólne podejmowanie jej decyzji.

• Znany medialny damski bokser Łukasz Zając stracił pracę w serwisie Pudelek. Teraz będzie występował w „Fakcie”. Godny awans. Są tacy ludzie, którzy pójdą do piekła bez kolejki. Żeby tu nie robić wstydu.

• Afera z dilerem gwiazd, słynnym Cezarym P., nie ominęła superprodukcji „M jak miłość”. Przesłuchiwany był aktor Tomasz B., który wyznał, że u dilera koksu kupował wódkę. Niektórzy tak mają. Kiedyś na imprezach udawali pijanych. Dziś udają trzeźwych.

• Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa. Na taką proroczą myśl pozwolił sobie kilka lat temu prezydent Andrzej Duda. Patrząc na mecz z Senegalem, można śmiało stwierdzić, że przewidział siebie.

• Znamy już skład jurorski nowego program Polsatu „World of Dance”. Są to Edyta Herbuś, Michał Malitowski oraz Rafał Kamiński. Dobry zestaw. Juror to fajny zawód. Trochę jak pilot samolotów pasażerskich. Dużo od niego zależy. No i wie, że nie umrze samotnie.

Małgorzata Rozenek została ekspertem od piłki nożnej i będzie ją komentować w „Strefie kibica” w TVN24. Doskonały ruch. Po czym odróżnić faceta, który nie ma nic do powiedzenia, od kobiety, która nie ma nic do powiedzenia? Facet milczy.

Polityka 26.2018 (3166) z dnia 26.06.2018; Kultura; s. 83
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną