Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Co nie gra w muzyce

7 grzechów głównych muzyki rozrywkowej

Daniel Daley z duetu Dvsn podczas koncertu w Londynie. Daniel Daley z duetu Dvsn podczas koncertu w Londynie. Ollie Millington/Redferns / Getty Images
Czemu jest tak źle, skoro powinno być tak dobrze? Oto siedem grzechów głównych współczesnej muzyki rozrywkowej.
Po raz pierwszy w historii sprzęt do odtwarzania muzyki ma dziś prawie każdy. I nosi go stale przy sobie.tonodiaz/PantherMedia Po raz pierwszy w historii sprzęt do odtwarzania muzyki ma dziś prawie każdy. I nosi go stale przy sobie.

Podczas koncertów, które czekają nas w najbliższych miesiącach, mogą nam kazać odłożyć komórkę. Polskim fanom zapowiedział to Jack White, który będzie wymagać, by swoje smartfony publiczność zamykała w specjalnych futerałach – tak, by wreszcie nie filmować koncertu, tylko go oglądać. I słuchać, a nie gawędzić ze znajomymi na Facebooku. Futerały będą szczelnie zamknięte, ale zostaną w posiadaniu widzów – będą je mogli na nowo otworzyć, przechodząc koło specjalnego punktu przy wyjściu.

Polityka 27.2018 (3167) z dnia 03.07.2018; Kultura; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Co nie gra w muzyce"
Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022