150 lat temu urodził się Maurice Ravel. Powszechnie znane jest jedno jego dzieło, które ponoć wykonuje się na świecie co 15 minut. Jego twórca jednak wypowiadał się o nim z ironią.
Prezydent Francji spotkał się z Donaldem Trumpem; Michał Fiszer namawia do przywrócenia poboru; 10-minutowa audiencja Andrzeja Dudy; Katarzyna Lubnauer o reformie szkół; zmarła Roberta Flack.
Nowy Kore-eda, pierwsza trasa Beatlesów (na ekranie) i ekscentryczna gwiazda w duecie z 11-letnią raperką.
Spotify miało być bramą do świata muzyki. Tymczasem tylnymi drzwiami wpuszcza do niego nieistniejących artystów widmo, odbierając szanse tym prawdziwym i zwiększając własny zysk.
Tegoroczna gala najważniejszych muzycznych nagród świata pokazała, że country wraca do mainstreamu, a rap wśród gatunków wciąż jest królem. Choć bywa nagi.
Koncertowy rok na świecie będzie stał pod znakiem wielopoziomowych doświadczeń. Ten polski będzie kolejną odsłoną walki o ilość. Miejmy nadzieję, że zostanie w tym jeszcze miejsce dla muzyki.
Zmarła w wieku 78 lat Marianne Faithfull była w oku cyklonu lat 60. Kochana w młodości, pozostała fascynującą postacią sceny muzycznej, dla której wszyscy chcieli pisać piosenki.
Młodego Boba Dylana z nowego filmu „Kompletnie nieznany” trudno polubić, ale łatwiej zrozumieć. I tu nie znajdziemy prawdy o bohaterze muzycznego świata, możemy za to wyłapywać mity.
Autorskie podsumowanie kulturalne roku „Polityki”.
Autorskie podsumowanie kulturalne roku „Polityki”.