Kultura

Co w polskiej duszy gra

Gry patriotycznie słuszne

„Wiedźmin” „Wiedźmin” materiały prasowe
Polski rząd chce wspierać ulgą podatkową rodzimych twórców „kulturowych” gier wideo. Pytanie, czy podążymy drogą sprawdzonych rozwiązań europejskich, czy wybierzemy model rosyjski lub irański.
„Eternal Sonata”materiały prasowe „Eternal Sonata”

Nasza ojczyzna jest w stanie wojny. Zimnej wojny kultur. Wrogie siły zachodniego imperializmu podstępnie podważają wyznawany przez nas system wartości, oparty na zdrowym fundamencie moralności i religii, która jest jej jedynym i czystym źródłem. Próbują zatruć nasze dusze filmami, programami telewizyjnymi, piosenkami i grami wideo, sączącymi zdradliwe i pogańskie idee, abyśmy stali się równie zepsuci jak oni, abyśmy podzielali ich dekadencką ideologię. Podważają nasz model rodziny, ideały, które odziedziczyliśmy po przodkach, lekceważą historyczne zasługi oraz niepodważalne znaczenie naszego wielkiego kraju i narodu.

Polityka 34.2018 (3174) z dnia 21.08.2018; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Co w polskiej duszy gra"

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020