Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Prawdziwa rewelacja. Mieszkańcy Węgier zobaczą nasz kultowy serial „Korona królów”.

TVP1 przygotowała uwaga… 20. sezon serialu „Ojciec Mateusz”. Od 10 lat ksiądz na rowerze pracuje dla Sandomierza na miano najbezpieczniejszego miejsca na ziemi. Dla dorosłych i dla dzieci. Chociaż jeśli chodzi o dzieci, tobym był ostrożny.

• Eksplodował konflikt na linii Małgorzata Rozenek–Kinga Rusin. Małgorzata zarzuciła Kindze biznesową hipokryzję, na co Kinga nie pozostała dłużna. Małgorzata jest z zawodu lady. Niestety, jak codziennie widać, nie pracuje w zawodzie.

• Pierwszy odcinek serialu TVN pt. „Pułapka” okazał się hitem z blisko 3 mln widzów. Hitem nie był tylko u recenzentów WP. Ale temu się nie dziwię. Gdy oglądam ich telewizję, przypomina mi się wywiad z pewnym małżeństwem: Co robicie, że jesteście tacy szczęśliwi? Jesteśmy bardzo, bardzo głupi.

• Doskonałe wiadomości z giełdy. Po debiucie firmy Vabun Radosława Majdana, na którym firma zarobiła 13 mln zł, aktualnie straciła właściwie wszystko. Radek od kilku lat udowadnia, że ma szczęście do sztucznych, nadmuchanych inwestycji.

Krystyna Janda rozpoczęła współpracę z portalem Onet jako felietonistka działu Kobieta. Gratuluję. W tym samym czasie felietonistką WP została Ewa Wachowicz. To spora różnica. Jak pomiędzy Jasną Górą a jasnym umysłem.

• Trwają przygotowania do realizacji trzeciej części jakoby kultowej komedii pod bardzo literackim tytułem „Kogel-mogel”. Niektórzy porównują film do takich produkcji jak „Miś” czy „Rejs”. Oczywiście. Znam też takich, którym Syria myli się z Sosnowcem.

TVP1 rozpoczęła emisję nowego programu edukacyjno-rozrywkowego pt. „Korona królów – taka historia…”. Celem audycji jest wytłumaczenie widzom, o co chodzi w serialu.

• Jeden z najsympatyczniejszych polskich aktorów Paweł Domagała znowu zostanie ojcem. Gratulacje. Mnie to nie dziwi. Facet, który razem z całą Polską śpiewał: „Weź nie pytaj, weź się przytul, weź tu ze mną” – powinien znać konsekwencje.

• W popularnym serialu „W rytmie serca” pojawił się raper, zawodnik MMA oraz ostatnio tancerz, czyli Popek, Król Albanii. Co ciekawe, nowy aktor od razu trafił do szpitala. Od czasu walki z Pudzianowskim to jego ulubione zakończenie.

• Cudowne dziecko serialu „Klan” Agnieszka Kaczorowska wzięła ślub. Ceremonia odbyła się nad morzem w Toskanii. Gratuluję. Małżeństwo kojarzy się trochę z krainą wina. A najbardziej z tradycyjną beczką do starzenia.

• Mamy kolejny dowód na to, że ojczyzna zmierza w dobrą stronę. Kultowy program „Rolnik szuka żony” ogląda średnio 3,21 mln osób. Gratuluję. Każdy ma prawo szukać swego ideału. Mój jest taki jak Piotra Bałtroczyka. Taka do 200 zł.

• Prawdziwa rewelacja. Mieszkańcy Węgier zobaczą nasz kultowy serial „Korona królów”. W końcu Polak, Węgier – dwa bratanki. Dlaczego ich widzowie mają mieć lepiej?

• Sieć hipermarketów Carrefour po 2,5 roku rezygnuje z kampanii reklamowych z Napoleonem, w którego postać wcielał się Jacek Braciak. Pomysł uznany był za reklamowe ferrari. Parafrazując klasyka: Jak Włosi pieprzą ferrari, to po co komu Włochy?

Maciej Orłoś ruszył z autorskim kanałem na YouTube. Chce tam przedstawiać kulisy pracy dziennikarza oraz rozmowy z innymi youtuberami. Wreszcie sensowny ruch po odejściu z Telewizji WP. Tak programowo biednej, że jej zimą sikorki wieszały słoninę na balkonie.

Tomasz Sekielski zebrał już ponad 200 tys. zł na film o pedofilii w Kościele. Premiera zaplanowana jest na marzec 2019. Trzymam kciuki. Biorąc pod uwagę atrakcyjność obsady oraz ilość czarnych charakterów, to ja bym celował w serial.

• To może być transfer roku. Grażyna Torbicka negocjuje kontrakt z TVN. Trzymam kciuki. Grażyna to legenda i telewizja bez niej jest przereklamowana. Jak Wigilia – urodziny bez solenizanta.

Polityka 38.2018 (3178) z dnia 18.09.2018; Kultura; s. 85
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Achilles kontra Roland. Jaka jest Europa: antyczna, barbarzyńska czy średniowieczna?

Co nas, Europejczyków, bardziej ukształtowało – rzymskie prawo czy chrześcijańska religia? Grecka demokracja czy kultura dworska wieków średnich?

Agnieszka Krzemińska
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną