Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

• Nareszcie mamy sukces na Eurowizji. Co prawda Eurowizji Junior, ale zawsze to coś. Konkurs wygrała nasza reprezentantka, 13-letnia Roksana Węgiel. Wreszcie zabrzmi dumnie stare, dobre hasło: Polska Węglem stoi.

• Rumieńców nabrała sprawa Krzysztof Rutkowski versus Dominika Zasiewska. Krzysztof, jak przystało na pana młodego, wypiera się romansu, a Wodzianka zamieszcza w sieci coraz pikantniejsze zdjęcia miejsc, na których detektyw zostawił odciski.

• Nowy serial historyczno-polityczny pt. „1983”, wyprodukowany przez Netflix, a wyreżyserowany m.in. przez Agnieszkę Holland, media przyjęły życzliwie. Dominowały opinie, że drewniane aktorstwo i papierowe dialogi. Jak aktorzy nie grają i milczą, to podobno jest super.

• Polsko-włoska aktorka Kasia Smutniak gościła w ojczyźnie. W jednym z wywiadów wyznała, że w Italii pasjonują ją wyścigi starych samochodów. Doskonale. Na polskich drogach będzie się czuła jak w domu.

Klub Arka Gdynia będzie promował na koszulkach zawodników meksykańskie miasto Chignahuapan. Sprytny ruch. Nazwa jest tak długa i skomplikowana, że jej wymienianie ma odciągnąć uwagę komentatorów od tego, co się dzieje na boisku.

• Najgłośniejsze polskie małżeństwo ostatnich lat, Justyna i Piotr Żyła, przeszło do historii. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej orzekł rozwód za porozumieniem stron. Teraz jak Piotra trochę zniesie na bok, to przynajmniej w klasyfikacji indywidualnej.

• To było wydarzenie historyczne. Jeden z najbogatszych Polaków Józef Wojciechowski, lat 71, objawił światu i mediom swą o 50 lat młodszą partnerkę Patrycję. Skandal! Co na to jego rodzice?

Polityka 49.2018 (3189) z dnia 04.12.2018; Kultura; s. 92
Reklama