Kultura

Najlepsze komiksy 2018 r.

Najlepsze komiksy 2018 r.

materiały prasowe
Autorskie podsumowanie 2018 roku na rynku komiksów.

1. Mariko Tamaki (scenariusz), Jillian Tamaki (rysunki), Pewnego lata, Kultura Gniewu.

Już nie dzieci, jeszcze nie nastolatki. Fascynuje je świat rzeczy wciąż zakazanych – pierwszych miłości, ukradkowych pocałunków i robienia tego, co się chce, a jednocześnie muszą zmierzyć się z problemami dorosłych. Uhonorowany nagrodą Eisnera doskonały album o dorastaniu.

2. Gosia Kulik, Ta małpa poszła do nieba, Wydawnictwo Komiksowe.

Niezwykłe studium żałoby i rozpadu rodziny wywołanego śmiercią ukochanego dziecka. Utrzymane w groteskowej konwencji, przesycone czarnym humorem, a jednocześnie bolesne i przejmujące.

3. Jason Lutes, Berlin. Miasto światła, Kultura Gniewu.

Ostatnia część epopei opisującej losy mieszkańców Berlina epoki weimarskiej. Mistrzowsko poprowadzona opowieść, do której polityczna i społeczna rzeczywistość ostatnich lat dopisała niepokojąco aktualny kontekst.

4. Brecht Evens, Pantera, Timof i cisi wspólnicy.

Ucieczka do świata wyobraźni jako sposób na odreagowanie dziecięcych traum. W ujęciu belgijskiego artysty znany temat przypomina połączenie mrocznej baśni z psychodelicznym horrorem.

5. Anna Krztoń, Weź się w garść, Wydawnictwo Komiksowe.

Rzecz o zderzeniu naiwnych wyobrażeń z szarą rzeczywistością, o rozpadzie relacji, porzuconych przyjaźniach, depresji. Ale także o tym, jak popkultura zmienia życie.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Nasz Wszechświat – jeden z wielu...

Kosmos wydaje się dostrojony w taki sposób, by mogło w nim pojawić się życie. Klucz do zrozumienia, dlaczego tak jest, może być ukryty na zewnątrz Wszechświata.

Michał Różyczka
16.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną