Kultura

Mea pulpa

Ewa Farna zrezygnowała z programu „All Together Now” w Polsacie.

Robert Biedroń otworzył sklep z odzieżą patriotyczną pod nazwą Biedrońka. Można tam kupić koszulki z hasłami: wspólnie zmieniamy Polskę, wolność mediów czy rozdział Kościoła i państwa. Wreszcie oferta dla tych, którzy lubią nosić ciuchy na lewą stronę.

• Średnio 3 mln widzów oglądało 20. sezon „Ojca Mateusza” w TVP1. Gratulacje. Baczni widzowie widzą, że Ojciec ma mocne hamulce. Niestety, nie można tego powiedzieć o innych parafiach.

• Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański oznajmił, że Wojtek Cejrowski po swym płomiennym wystąpieniu powróci na antenę TVP Info w styczniu. Znakomicie. Wojtek świetnie ilustruje tezę, jak blisko jest od słowa podpalacz do słowa dopalacz.

• Piąty sezon serialu „Sprawiedliwi” w TV4 oglądało średnio 1,8 mln osób, co zaowocowało tym, że stacja pokonała w czasie emisji Polsat, TVN i TVP1. Serial pokazuje policję w pracy. A to ostatnio rzadkość.

Szymon Hołownia, najbardziej rozrywkowy kaznodzieja, napisał książkę „Boskie zwierzęta”. Polemizuje w niej z lobby właścicieli hodowli przemysłowych oraz myśliwymi. Skutecznie? Pamiętajmy, Arkę Noego zbudowali amatorzy, a „Titanica” profesjonaliści.

• Wokalista Dawid Kwiatkowski wraz ze swoją matką będą pierwszymi bohaterami programu „50 Ways to Kill Your Mammy”. W RPA mama będzie skakać na bungee, jeździć na strusiu oraz pilotować samolot. Podobno struś ma oczy większe od mózgu. Czego nie życzę widzom.

Joanna Jędrzejczyk przegrała na gali UFC z pochodzącą z Kirgizji Walentyną Szewczenko. Trudno. Ciężko się patrzy na kobiecy boks. No może z wyjątkiem walk Marcina Najmana.

• Mąż Katarzyny Skrzyneckiej został mistrzem świata kulturystów w Barcelonie w kategorii klasycznej oraz kategorii open. Ze zdjęć męża w Google maps wynika, że podróż z jednego bicepsa do drugiego zajmuje dobre 8 minut.

• Przyrodni brat Natalii Kukulskiej, Piotr zwany Pikejem, wrócił na rynek hiphopowy z nową kompozycją. Tym samym luka pomiędzy Funky Filonem i Norbim znów została zapełniona. Pikej twierdzi, że ma amerykański styl. To nieprawda. W Ameryce ludzie znikają bez śladu.

• Znany minister i specjalista Bartek Misiewicz spotyka się z pięściarką Ewą Piątkowską. Ewa jest posiadaczką złotego pasa WBC w kategorii półśredniej. Jak się słucha Bartka, to też czuć, że posiada czarny pas. W najcięższej kategorii.

Karolina Korwin-Piotrowska po 12 latach rozstaje się z TVN. W pożegnaniu na FB przypomniała wszystkim swoją wyjątkowość oraz opiniotwórczość. Zastanawiam się, co bardziej lubię, jej błyskotliwość czy Boże Narodzenie. To drugie jednak występuje częściej.

• Pojawiły się pierwsze opinie o „Plagach Breslau”, nowym filmie Patryka Vegi. Wszyscy recenzenci chwalą postać Małgorzaty Kożuchowskiej oraz fakt, że jej kwestii nie sposób zrozumieć. Co przy poziomie dialogów tego reżysera i scenarzysty pozostaje dużym atutem.

• Skoro już jesteśmy przy Patryku. Vega schudł ponad 40 kilo. Gratulacje. Masa poszła w rzeźbę. Którą możemy oglądać na ekranie.

• Showmax rezygnuje z Polski. Porażkę serwisu wytłumaczył najlepiej Michał Brański z WP: „Cord-cutterzy, cord-nevers and cord-shavers substytuują ofertę sieci kablowych, 2, 3, a nawet 4 komplementarnymi produktami SVOD”. Co za mózg. Trudno się dziwić, że ktoś taki wymyślił Pudelka.

• Starcie na linii Magda Gessler i Weronika Rosati. Magda odniosła się do prezentów, jakie Weronika zafundowała swojej rocznej córeczce. Potem było jeszcze weselej. Mówi się, że kobieta dwa razy szaleje. Jak dojrzeje i jak siwieje. Magda właśnie udowadnia, że to za mało.

Bartosz Węglarczyk został redaktorem naczelnym portalu Onet. Gratulacje. Wcześniej był dyrektorem programowym. Czyli właściwie tym samym. Trudno stwierdzić. Znam ludzi, którzy twierdzą, że Tadeusz Rydzyk i Romuald Lipko to ta sama osoba.

• Z powodu wyjazdu tam, gdzie nie sięga nawet dystrybucja Ruchu, następne wydanie rubryki „Mea pulpa” pojawi się za miesiąc. Wesołych Świąt. Bez względu na to, co to dziś znaczy. Autor.

Ewa Farna zrezygnowała z programu „All Together Now” w Polsacie. Jak wyznała, nie odnalazła się w jego formule. Mnie ten program przypomina rząd pana Morawieckiego. Tłum ludzi fałszuje i coraz trudniej poznać, kto tego nie robi.

Polityka 51/52.2018 (3191) z dnia 18.12.2018; Kultura; s. 135
Reklama

Czytaj także

Kraj

W ciągu roku wymarło nam miasto

W pandemicznych śmierciach Polska pobiła rekordy. W ciągu roku wymarło nam małe miasto wojewódzkie.

Paweł Reszka
06.05.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną