Kultura

Włosi wracają do Krakowa

Misteria Paschalia 2019

materiały prasowe
Po francuskiej i brytyjskiej wersji festiwalu w tym roku na Misteriach Paschaliach znów królują Włosi, a szefem artystycznym edycji jest Antonio Florio wraz ze swym zespołem Cappella Neapolitana.

Po francuskiej i brytyjskiej wersji festiwalu w tym roku na Misteriach Paschaliach znów królują Włosi, a szefem artystycznym edycji jest Antonio Florio wraz ze swym zespołem Cappella Neapolitana. Nawet cykle koncertów zostały więc w tym roku nazwane po włosku: Vanità, Sensibilità i Gioia. Te pierwsze to duże wieczorne koncerty w kościele św. Katarzyny i w ICE, te drugie – bardziej kameralne, w zupełnie nowym miejscu festiwalowym: kościele św. Krzyża. Główni goście wystąpią na koncercie inauguracyjnym (Pasja Gaetano Veneziano) w Wielki Piątek (muzyka Antonia Noli) i na koncercie finałowym, tym opatrzonym hasłem Gioia, z udziałem lubianej tu sopranistki Roberty Invernizzi (Festa Napoletana).

Szczegóły: www.misteriapaschalia.com

Misteria Paschalia, 15–22 kwietnia, Kraków

Polityka 15.2019 (3206) z dnia 09.04.2019; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Włosi wracają do Krakowa"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001