Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

• To była najsłynniejsza bitwa ostatnich miesięcy. Na treningu Bayernu Monachium zwarli się Robert Lewandowski (79 kg) i Kingsley Coman (75 kg). Podobno to Robert zaczął. Świetna wiadomość. Dobrze wiedzieć, że nasz napastnik jest w formie.

• Za nami kolejny Magnum Fashion Show. Pokaz mody Dawida Wolińskiego, na którym nikogo nie obchodzi pokaz mody, tylko to, kto się śmieszniej ubrał bez jego pomocy. Draczne. Czytając relacje, tęskni się za Magnum. Ale może być też Smith&Wesson.

• Jest. Nareszcie. Książka, na którą czekali wszyscy aspiranci na prawdziwego twardziela. Robert Burneika znany też jako Hardkorowy Koksu napisał biografię. I to własną. Gratulacje. Wszystko się zgadza. Najpierw jest masa, potem rzeźba, a na końcu dramat.

Dariusz Michalczewski powrócił do reklamowania napoju energetycznego Tiger. Tym razem jest to utwór Abradaba. Tiger. Power is back – zawsze po przeczytaniu składu napoju energetycznego zastanawiam się, czy to jest skład napoju, czy skład puszki.

• Prawicowy komik Ryszard Makowski został gospodarzem programu „Cafe piosenka” w TVP3. Ryszard rozmawia w nim z muzykami oraz, niestety, sam muzykuje. Gdy słyszę jego piosenki, mam nieodparty apetyt na dietę Marilyn Monroe. Psychotropy plus alkohol.

• Czarny dzień rodzimego show-biznesu. Cezary P., tak zwany diler gwiazd, został skazany na sześć lat więzienia. Musi także oddać milion złotych. Czarek miał udowodnionych 237 klientów. To przerażające dane. Okazuje się, że reszta gwiazd po prostu nie ma kasy.

Justyna Żyła po brawurowym występie w „Tańcu z gwiazdami” planuje zagościć na antenie Polsatu na dłużej. Była żona skoczka ma poprowadzić swój program kulinarny pt. „UwaŻyła”. Jej figury z tańca mogą dobrze korespondować z jej figurami po spożyciu własnego posiłku.

• Tygodnik „Wprost” pochwalił się na okładce artykułem na temat nawróconych artystów. Jednym z nich była Agnieszka Chylińska, która nie udzieliła pismu wywiadu i nie wyraziła zgody na wykorzystanie wizerunku. Gratulacje. Jak widać, kilka dni w kryminale nie nawróciło wydawcy.

• Koniec serwisu internetowego Kamila Durczoka Silesion.pl. Szkoda. Serwis poświęcony sprawom Śląska to dobry pomysł, bo wciąż mało o nich wiemy. Ostatnio ktoś stamtąd powiedział mi, że czeka na pełną autonomię tylko po to, by wywołać wojnę z Sosnowcem.

• Telewizja Polska kupiła prawa do realizacji programu „The Voice Senior”, w którym wystąpią śpiewający uczestnicy po 60. roku życia. Jurorami mają być m.in. Maryla Rodowicz i Marek Piekarczyk. Czyli ludzie, których seniorzy słuchali, gdy byli dziećmi.

• Szykuje się wielki powrót. Wraca court-show „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Pojawi się w jesiennej ramówce TTV. Cykl był popularny wiele lat temu i pokazywał dobitnie, że nasz wymiar sprawiedliwości jest jak Dr House. Trochę kuleje.

• To był bez wątpienia jej tydzień. Małgorzata Rozenek wyraziła swój żal z powodu pożaru katedry Notre Dame, inkrustując swoje zatroskanie własnymi stylizacjami z metkami na wierzchu. Gratuluję. Ludzie głupieją hurtowo, a mądrzeją detalicznie.

• 9 czerwca na Stadionie Śląskim wystąpią Jimek, Miuosh i Smolik. Jeśli, drogi czytelniku, nic ci nie mówią te imiona czy też nazwiska, to znaczy, że jesteś stary i prawdopodobnie dwa razy starszy już nie będziesz.

Polityka 17/18.2019 (3208) z dnia 23.04.2019; Kultura; s. 135
Reklama

Czytaj także

Historia

Syntetyczni dublerzy. Czym kiedyś zastępowano paliwo, mięso, cukier...?

Paliwo, mięso, cukier – wszystko można zastąpić zamiennikami, co udowodnili chemicy w czasach kryzysów i wojen.

Andrzej Krajewski
22.11.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną