Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Marcin Prokop został bohaterem akcji promującej SuperSport, nową linię opon firmy GoodYear. Gratulacje. Marcin co jakiś czas lubi ponarzekać, że zarabia za dużo. Opony dzielimy na letnie i zimowe. Demagogię na retoryczną oraz populistyczną.

• Kolejny ważny sukces. Radiowa Trójka pod rządami menedżerów „dobrej zmiany” osiągnęła najniższy poziom słuchalności od 15 lat. Gratulacje. Nie wszyscy wiedzą, że siedziba Trójki to budynek dawnych koszar. I to dzisiaj słychać.

• Jest pierwszy biznesowy sukces napastnika AC Milan Krzysztofa Piątka. Zawodnik będzie reklamował produkty marki Oshee i Sonko. Czyli napoje i zdrową żywność bez glutenu. Z glutenem jest jak z bramkami w Serie A. Trafia się coraz rzadziej.

„Wiadomości” TVP zyskały nową oprawę graficzną. Jest na bogato, choć momentami na stojąco. To się podobno nazywa rozszerzona rzeczywistość. Dane Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pokazują, że Polacy potrafią osiągnąć taki stan również bez grafiki.

• Oto bohater tygodnia. Dzień po ogłoszeniu rozwodu Tomek Makowiecki pokazał na Instagramie swą nową dziewczynę. Brawo. U kobiet to się nazywa brak klasy. U facetów okienko transferowe.

Jarosław Kaczyński odwiedził program śniadaniowy TVP zatytułowany podchwytliwie „Pytanie na śniadanie”. Mówił o ważnych rzeczach. Że lubi herbatę, placki, kiełbasę i bigos. Monika Zamachowska i Michał Olszański sprostali wyzwaniu. To duża sztuka wkomponować w takie menu wazelinę.

• Zmęczona życiem celebryckim Hanna Lis wraca do polityki. Dziennikarka zaczęła prowadzić rozmowy na Wyborcza.pl. Pokładam duże nadzieje. Hania była kiedyś uczestniczką programu „Azja Express”. Więc wie, co to znaczy termin „wyeliminowanie z dalszej rywalizacji”.

• Przed nami kolejna płyta z legendarnego cyklu MTV Unplugged. Tym razem w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim Kasia Kowalska zarejestrowała akustycznie swe największe przeboje. Kasia ma coś wspólnego z Szekspirem. W jej tekstach o miłości też wszyscy giną.

• Głośno ostatnio było o praktykach Gimpera w „Tańcu z gwiazdami”. Znany youtuber Tomasz Działowy aktywizował swoich fanów w mediach społecznościowych, żeby na niego głosowali. Normalna rzecz. W tańcu towarzyskim trzeba sobie umieć organizować towarzystwo.

• Córka prezydenta Andrzeja Dudy, Kinga, skończyła studia prawnicze. Zdała nawet egzaminy z prawa konstytucyjnego. Gratulacje. Ewidentnie uczyła się sama.

Igor Herbut, wokalista zespołu LemON, wzruszającym zdjęciem ze swoją partnerką na Instagramie potwierdził, że wkrótce będzie ojcem. Gratulacje. W ojcostwie najpiękniejsze są pierwsze dni. Później, niestety, matka z dzieckiem wychodzą ze szpitala.

• Nareszcie sukces. Spółka giełdowa Vabun, w której Radosław Majdan ma 49,2 proc. głosów, wypracowała zysk… 41 tys. zł. Fanfary i balony. Z zapachami Radka może być jak z choinkami zapachowymi do auta. Słabo pachną i wszystkim wiszą.

• Naczelny pistolet TVP Info Michał Rachoń od czerwca ma poprowadzić program „Jedziemy”. Importowany z TV Republika dziennikarz będzie budził widzów o 7 rano. To i tak nieźle. Ta ekipa najbardziej lubi walić do drzwi około 6.

Maryla Rodowicz i Dawid Kwiatkowski wykonali w „Pytaniu na śniadanie” największy ostatnio hit Ameryki, czyli „Shallow”. Internet zapłonął. Andrzej Duda z małżonką zostali wezwani do Białego Domu.

• Kolejny wielki sukces Polski na Eurowizji. W półfinałach brawurowy zespół folkowy Tulia przegrał tylko z Grecją, Białorusią, Serbią, Cyprem, Estonią, Czechami, Australią i Islandią. Czyli wrócili z Izraela szybciej niż inni. Ale nie o taki zwrot mienia chyba chodziło.

Polityka 21.2019 (3211) z dnia 21.05.2019; Kultura; s. 99
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Świat kolekcjonerów zabawek. Ludzie bez pasji ich nie zrozumieją

Świat kolekcjonerów zabawek niewiele ma wspólnego z zabawami.

Juliusz Ćwieluch
28.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną