Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• A jednak stało się. Władysław Pasikowski wystartował właśnie ze zdjęciami do filmu „Psy 3”. W rolach głównych Bogusław Linda, Cezary Pazura i Artur Żmijewski. Proponuję pierwszy kultowy tekst: Czasy się zmieniają, a pan Piotrowicz zawsze jest w komisji.

• Laureatką Nagrody Laure-Bataillon dla najlepszej książki przetłumaczonej na język francuski została Maryla Laurent za przekład „Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk. Gratulacje. U nas Julia Wieniawa przesadziła z opalaniem natryskowym. I też było niezłe tłumaczenie.

• Były korespondent TVP w USA Mariusz Max Kolonko postanowił założyć partię polityczną. Będzie się nazywała Revolution, a za zadanie będzie miała zbudować silną, mocarstwową i narodową Polskę. Białe kaptury na razie nie są obowiązkowe.

• Doda wyznała, iż jej były małżonek Majdan Radosław zdradzał ją przed zaręczynami, po zaręczynach oraz konsekwentnie po ślubie. Zaręczyny to w ogóle dziwny moment. To, że człowiek położy się na torach, nie zawsze oznacza, że chce popełnić samobójstwo.

Kuba Wątły, dziennikarz Superstacji, stracił swoje programy „Krzywe zwierciadło” i „Suma tygodnia”. Tym samym po 12 latach Kuba odchodzi z telewizji. Sam autor twierdzi, że to polecenie z góry. To ciekawy paradoks. Bo w tym przypadku tam, gdzie góra, jest i całkowite dno.

• TV4 przygotowało nowy serial pt. „Miłość na zakręcie”. Po śmierci męża główna bohaterka musi wybrać pomiędzy karierą naukową a prowadzeniem założonego przez niego warsztatu samochodowego. Ja bym wybrał karierę. To ewidentnie zmniejszy liczbę ofiar.

• Nowe odcinki internetowego talk-show „Lekko nie będzie” Tomasza Gimpera Działowego będą do obejrzenia przedpremierowo w serwisie Ipla. Przypomnę, że Gimper praktycznie wygrał ostatni „Taniec z gwiazdami”. Przegrał tylko dlatego, że ludzie głosowali inaczej.

Martyna Wojciechowska, podróżniczka i dyrektor programowy Travel Channel, wystąpi w kampanii herbaty Lipton. Herbata w życiu kobiet to ważna rzecz. Jeśli chłopak zaprasza dziewczynę na herbatę, to znaczy, że bez alkoholu też jest ładna.

• Najbardziej pyskata publicystka upadłej Superstacji Eliza Michalik otworzyła własny kanał na YouTube. Dobry ruch. Jest jeszcze kilka miesięcy luzu, zanim Jarosław Gowin zrepolonizuje YouTube i zdekoncentruje internet.

Anja Rubik pokazała, jaki ma sposób na ukąszenia komarów. Po prostu przypala ranę papierosem. Obserwując, co się dzieje w kraju – może się to przyjąć w znacznie szerszym wymiarze.

Olaf Lubaszenko chudnie w oczach. Na serwisie Plejada Olaf schudł już 40 kg, a dwa dni później na serwisie Radia Zet aż 60 kg. Gratuluję. Mój kolega zaprosił kiedyś żonę z podobnym problemem do teatru. Ona pyta – Wielkiego? On na to – Spokojnie, zmieścisz się.

• Polsat przygotował na jesień nowy serial pt. „Zawsze warto”. Obsada znakomita. Julia Wieniawa, Kasia Zielińska i Weronika Rosati. Fabuła opowiada o kobietach walczących z mężczyznami. Czyli w przypadku Weroniki to trochę autobiografia.

• To było modowe wydarzenie tygodnia. Znana blogerka Jessica Mercedes miała atak nerwobólu na lotnisku i to w drodze na pokaz Chanel w Paryżu. Ja mam to samo, tylko trochę później. Jak już zobaczę nowe kolekcje.

Krzysztof Piątek będzie teraz występował w barwach Milanu z numerem 9 na koszulce. Włosi ostrzegają zawodnika, że ten numer to klątwa marnych trafień. Nie pamiętam, z jakim numerem grał Dino Baggio, ale nasi kibice z Krakowa spokojnie go trafili.

• „Konfrontacja idei” – tak się nazywa nowy program Polskiego Radia, w którym w rolę dziennikarza wcielił się europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski. Jego pierwszym gościem była Beata Szydło. Oto dzień, w którym umarło dziennikarstwo. Ze śmiechu.

• 14-letnia wokalistka Roksana Węgiel wystąpiła w sesji dla magazynu „Viva!” ubrana w kostium kąpielowy. W sieci zawrzało pruderyjnym zgorszeniem nastoletnich fanów. Edukacja seksualna zbiera swoje żniwo. Ostatnio spotkałem 16-latkę, która chciała zrobić test ciążowy online.

Mariusz Pudzianowski ostatnio błysnął żartem na FB: „Jeśli seks bez zgody żony to gwałt, to zakupy bez zgody męża to rabunek?”. Oto efekty kultury mięśnia. Żyjemy w kraju, w którym coraz więcej osób wstydzi się swego ciała, a coraz mniej swego umysłu.

Polityka 29.2019 (3219) z dnia 16.07.2019; Kultura; s. 85
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Dlaczego książki drożeją, a księgarnie upadają? Na rynku dzieje się coś dziwnego

Co trzy dni znika w Polsce jedna księgarnia. Rynek wydawniczy to materiał na poczytny thriller.

Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
18.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną