Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• A jednak stało się. Władysław Pasikowski wystartował właśnie ze zdjęciami do filmu „Psy 3”. W rolach głównych Bogusław Linda, Cezary Pazura i Artur Żmijewski. Proponuję pierwszy kultowy tekst: Czasy się zmieniają, a pan Piotrowicz zawsze jest w komisji.

• Laureatką Nagrody Laure-Bataillon dla najlepszej książki przetłumaczonej na język francuski została Maryla Laurent za przekład „Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk. Gratulacje. U nas Julia Wieniawa przesadziła z opalaniem natryskowym. I też było niezłe tłumaczenie.

• Były korespondent TVP w USA Mariusz Max Kolonko postanowił założyć partię polityczną. Będzie się nazywała Revolution, a za zadanie będzie miała zbudować silną, mocarstwową i narodową Polskę. Białe kaptury na razie nie są obowiązkowe.

• Doda wyznała, iż jej były małżonek Majdan Radosław zdradzał ją przed zaręczynami, po zaręczynach oraz konsekwentnie po ślubie. Zaręczyny to w ogóle dziwny moment. To, że człowiek położy się na torach, nie zawsze oznacza, że chce popełnić samobójstwo.

Kuba Wątły, dziennikarz Superstacji, stracił swoje programy „Krzywe zwierciadło” i „Suma tygodnia”. Tym samym po 12 latach Kuba odchodzi z telewizji. Sam autor twierdzi, że to polecenie z góry. To ciekawy paradoks. Bo w tym przypadku tam, gdzie góra, jest i całkowite dno.

• TV4 przygotowało nowy serial pt. „Miłość na zakręcie”. Po śmierci męża główna bohaterka musi wybrać pomiędzy karierą naukową a prowadzeniem założonego przez niego warsztatu samochodowego. Ja bym wybrał karierę. To ewidentnie zmniejszy liczbę ofiar.

• Nowe odcinki internetowego talk-show „Lekko nie będzie” Tomasza Gimpera Działowego będą do obejrzenia przedpremierowo w serwisie Ipla. Przypomnę, że Gimper praktycznie wygrał ostatni „Taniec z gwiazdami”. Przegrał tylko dlatego, że ludzie głosowali inaczej.

Martyna Wojciechowska, podróżniczka i dyrektor programowy Travel Channel, wystąpi w kampanii herbaty Lipton. Herbata w życiu kobiet to ważna rzecz. Jeśli chłopak zaprasza dziewczynę na herbatę, to znaczy, że bez alkoholu też jest ładna.

• Najbardziej pyskata publicystka upadłej Superstacji Eliza Michalik otworzyła własny kanał na YouTube. Dobry ruch. Jest jeszcze kilka miesięcy luzu, zanim Jarosław Gowin zrepolonizuje YouTube i zdekoncentruje internet.

Anja Rubik pokazała, jaki ma sposób na ukąszenia komarów. Po prostu przypala ranę papierosem. Obserwując, co się dzieje w kraju – może się to przyjąć w znacznie szerszym wymiarze.

Olaf Lubaszenko chudnie w oczach. Na serwisie Plejada Olaf schudł już 40 kg, a dwa dni później na serwisie Radia Zet aż 60 kg. Gratuluję. Mój kolega zaprosił kiedyś żonę z podobnym problemem do teatru. Ona pyta – Wielkiego? On na to – Spokojnie, zmieścisz się.

• Polsat przygotował na jesień nowy serial pt. „Zawsze warto”. Obsada znakomita. Julia Wieniawa, Kasia Zielińska i Weronika Rosati. Fabuła opowiada o kobietach walczących z mężczyznami. Czyli w przypadku Weroniki to trochę autobiografia.

• To było modowe wydarzenie tygodnia. Znana blogerka Jessica Mercedes miała atak nerwobólu na lotnisku i to w drodze na pokaz Chanel w Paryżu. Ja mam to samo, tylko trochę później. Jak już zobaczę nowe kolekcje.

Krzysztof Piątek będzie teraz występował w barwach Milanu z numerem 9 na koszulce. Włosi ostrzegają zawodnika, że ten numer to klątwa marnych trafień. Nie pamiętam, z jakim numerem grał Dino Baggio, ale nasi kibice z Krakowa spokojnie go trafili.

• „Konfrontacja idei” – tak się nazywa nowy program Polskiego Radia, w którym w rolę dziennikarza wcielił się europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski. Jego pierwszym gościem była Beata Szydło. Oto dzień, w którym umarło dziennikarstwo. Ze śmiechu.

• 14-letnia wokalistka Roksana Węgiel wystąpiła w sesji dla magazynu „Viva!” ubrana w kostium kąpielowy. W sieci zawrzało pruderyjnym zgorszeniem nastoletnich fanów. Edukacja seksualna zbiera swoje żniwo. Ostatnio spotkałem 16-latkę, która chciała zrobić test ciążowy online.

Mariusz Pudzianowski ostatnio błysnął żartem na FB: „Jeśli seks bez zgody żony to gwałt, to zakupy bez zgody męża to rabunek?”. Oto efekty kultury mięśnia. Żyjemy w kraju, w którym coraz więcej osób wstydzi się swego ciała, a coraz mniej swego umysłu.

Polityka 29.2019 (3219) z dnia 16.07.2019; Kultura; s. 85
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną