Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kultura

W mokrym kinie

Intymność na wielkim ekranie

„Imperium zmysłów” w reż. Nagisy Ōshimy. Cielesną rozkosz ukazano w filmie z kobiecej strony. „Imperium zmysłów” w reż. Nagisy Ōshimy. Cielesną rozkosz ukazano w filmie z kobiecej strony. MFF Nowe Horyzonty
Z dzisiejszej perspektywy odkrywająca radość seksu dekada lat 70. ubiegłego wieku wydaje się naiwna i zakłamana. Najlepiej widać to na przykładzie kina.
Kadr z filmu „Spermula” w reż. Charlesa Mattona o pięknych kosmitkach pałających żądzą zemsty na agresywnych facetach.materiały prasowe Kadr z filmu „Spermula” w reż. Charlesa Mattona o pięknych kosmitkach pałających żądzą zemsty na agresywnych facetach.

Tegoroczna odsłona Nocnego Szaleństwa na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu (25 lipca – 4 sierpnia) odbywa się pod intrygującym tytułem „Mokre sny”. Wedle obietnicy organizatorów zabierze widzów „w podniecającą podróż w przeszłość, do sypialni naszych – artystycznych i duchowych – rodziców”. Po raz pierwszy zostaną przedstawione polskiej publiczności mniej znane albo całkiem zapomniane tytuły, głównie z Francji, pozostającej zawsze w awangardzie przemian wrażliwości seksualnej.

Polityka 30.2019 (3220) z dnia 23.07.2019; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "W mokrym kinie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >