Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Producentka programu „Pytanie na śniadanie” Katarzyna Adamiak-Sroczyńska po dwóch latach została zwolniona z pracy. Co ciekawe, podczas urlopu. Szkoda. Jej pomysł na wizytę prezesa Kaczyńskiego miał zostać zgłoszony do Oscara. W kategorii Najlepsza reżyseria dramatu.

• Wokalistka Margaret ujawniła w „Playboyu”, że planuje dokonać aktu apostazji. Czyli że wychodzi z Kościoła na dobre. Powodem było cotygodniowe spowiadanie się z masturbacji. To okrutne zabrać tej instytucji taki ciekawy temat. Prześladowanie Kościoła przyjmuje coraz brutalniejsze formy.

• Rafał Zawierucha rozkręca się w Hollywood. Aktor zamieścił właśnie na Instagramie zdjęcie z raperem Snoop Doggiem. Dobry kierunek. Snoop podobno pali 80 jointów dziennie. Czyli nie kłamał, jak wyznał, że jego kariera poszła z dymem.

• Zaledwie tydzień cieszył się Tomasz Lis z bycia felietonistą dziennika „Fakt”. Redaktor naczelna szybko zawiesiła współpracę z dziennikarzem. Mnie to nie dziwi. „Fakt” nie ma trafiać do ludzi inteligentnych. „Fakt” ma trafiać do wszystkich.

• Najbardziej medialnym ślubem ostatnich dni był ślub Zosi Zborowskiej z siatkarzem Andrzejem Wroną. Zobaczyliśmy w sieci wszystko. Od pierwszego tańca przez drugą suknię po ostatnie zwłoki. Andrzej zna reguły wesel i siatkówki. Zawsze przynajmniej trzy sety.

• Wśród autorów serwisów plotkarskich popłoch. Bo nie wiadomo, czy krytykować, czy ekskomunikować. Magda Cielecka spotyka się z Bartkiem Gelnerem. Młodszym o 16 lat i dwa miesiące. Różnica wieku ma znaczenie. Większość poppublicystów tkwi jeszcze w wieku XIX.

• Detektyw Krzysztof Rutkowski po raz czwarty wziął ślub. Tym razem jego wybranką jest Maja Plich.

Polityka 34.2019 (3224) z dnia 20.08.2019; Kultura; s. 85
Reklama