Kultura

Sezon trudnych wyborów

„Ciemny kryształ: Czas buntu”, Netflix „Ciemny kryształ: Czas buntu”, Netflix Netflix
Nadchodząca wojna kanałów VOD przyniesie tej jesieni więcej telewizyjnych nowości, niż ktokolwiek zdążyłby obejrzeć. Podpowiadamy 10 NAJCIEKAWIEJ ZAPOWIADAJĄCYCH SIĘ TYTUŁÓW.
„Watchmen”, HBOHBO „Watchmen”, HBO

Jeśli zdarzyło się państwu narzekać na nadmiar seriali, utrudniający dokonywanie wieczornych wyborów, to… będzie jeszcze gorzej. Tej jesieni do dotychczasowych dostarczycieli opowieści w odcinkach – stacji telewizyjnych i internetowych platform streamingowych – dołączają kolejni wielcy gracze. W listopadzie wejdzie na rynek megaplatforma Disney+, z programami Disneya, ale też stacje Hulu i ESPN. Na razie pojawią się tylko w USA i kilku innych krajach, wśród których nie ma Polski (prognozy mówią o wejściu na nasz rynek w 2021 r., ale niewykluczone, że odbędzie się to wcześniej). W tym samym czasie w 150 krajach – w tym i u nas – dostępny będzie już Apple TV+, który na swoje oryginalne produkcje planuje wydać w najbliższym czasie 6 mld dol. Oddech nowej konkurencji na plecach czują starsi gracze i zbroją się w „content”. Netflix w tym roku na produkcje przeznacza 14 mld dol. HBO, już pod wodzą nowego właściciela, WarnerMedia, stworzyło platformę HBO Max (jej treści w Polsce są w dużej mierze dostępne w HBO GO) i zapowiada w przyszłym roku 160–165 godz. nowych programów, a jeszcze niedawno normą było 100 godz.

Ciemny kryształ: Czas buntu

Widowiskowy, 10-odcinkowy powrót do świata stworzonego przez Jima Hensona i Franka Oza w pamiętnym filmie z 1982 r. Akcja kukiełkowej animacji dzieje się na wiele lat przed wydarzeniami z filmu. Planeta Thera umiera, leżący w jej sercu Kryształ Prawdy został skażony przez okrutnych Skeksów, a krainę zamieszkaną przez Gelfingów zaczyna pustoszyć tajemnicza choroba. Trójka dzielnych Gelfingów wyrusza w niebezpieczną podróż, rozpala płomień rebelii i staje do walki o losy planety – czytamy w zapowiedzi serii. W oryginalnej wersji językowej głosu bohaterom i bohaterkom udzieliły gwiazdy, m.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Kultura; s. 79
Reklama