Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Żona naszego reprezentacyjnego bramkarza Marina Szczęsna wyznała, że nie będzie głosowała w wyborach parlamentarnych: „Zawsze uważałam, że artyści powinni być tak troszeczkę z boku”. Zgadzam się. Artyści tak.

Weronika Rosati nie potrzebuje występować w żadnym serialu, bo na co dzień kręci własny. W minionym tygodniu spierała się w brukowcach z byłym partnerem o alimenty. Ona twierdzi, że on nie płaci, a on, że płaci. Ona – że nie dość, że nie płaci, to jeszcze za mało.

• Wybory parlamentarne przyniosły wiele miłych zaskoczeń. Zakończyła się sejmowa przygoda Liroya i Stanisława Piotrowicza. Coś ich łączy. Liroy ma problem, aby przypomnieć sobie liczbę partii, w których był. Piotrowicz także.

Michał Żebrowski wywołał poruszenie w internecie, wrzucając na Instagram filmik, w którym tańczy nago w towarzystwie ubranej żony. Media szybko uznały, że gołe pośladki aktora to komentarz do wyniku wyborów. W istocie, Polska jest pęknięta na pół.

• Bohaterką nowej kampanii reklamowej szamponu Head & Shoulders została Basia Kurdej-Szatan. W spocie aktorka odpowiada na nieprzychylne wobec niej komentarze internetowe. Chętnie dodam jeszcze jeden. Lepsze włosy z łupieżem niż łupież bez włosów.

TVP wymyśliła nowy program survivalowohistoryczny pt. „Szlak nadziei”. Uczestnicy pokonają w nim trasę Armii Andersa, którą wędrowało 12 tys. polskich cywili i żołnierzy. Znakomity pomysł. Następnie proponuję show „Żołnierz wyklęty szuka żony”.

• Jest kolejny sukces. Radio Maryja zanotowało najniższy poziom słuchalności w swojej historii. Udział stacji spadł z 1,5 proc. do 1,2 proc. Gratulacje. Każda stacja ma swój motyw. RMF ma hasło „Najlepsza muzyka”, Eska – „Hity na czasie”, a Radio Maryja – „Podaje numer konta”.

• Aktorka prawicowo-smoleńska Dominika Figurska dostała się do Sejmu z ostatniego miejsca listy PiS. Dominika, jak wynika z jej wywiadów, nie wie, ilu jest posłów w parlamencie, ale może dzięki temu trudniej jej się będzie zgubić.

• Dramat w rodzinie braci Mroczków. Okazało się, że pomimo zaplanowanego zniesienia wiz dla Polaków Rafał i Marcin nie polecą do USA. A wszystko przez fakt, że w 2015 r. odwiedzili Iran. Stanom Zjednoczonym przybyły dwa powody do interwencji.

• Oto przykład postawy obywatelskiej. Najbardziej znane blogerki modowe – Maffashion oraz Jessica Mercedes – głosowały za granicą. Pierwsza w Singapurze, a druga w Nowym Jorku. Brawo. Koleżance Marinie życzę, aby jakość jej refleksji dogoniła choć raz jakość jej kreacji.

• Znany raper Wojtek Sokół został nowym ambasadorem marki Samsung. Będzie promował nowy model smartfona Galaxy. Gratuluję. Motywem kampanii jest hasło „Na Twoich zasadach”. Czy łamanie zasad dla samej zasady łamania zasad nie staje się zasadą?

• Ukazała się biografia Muńka Staszczyka pod wszystko mówiącym tytułem „King”. Rock jest już dość poważnym dziadkiem – twierdzi bohater. Akurat dziadkowie są cool. Mój zwykł mawiać: „Jak żona milczy, to jej nie przeszkadzaj”.

• Kino Polska TV zamierza wkroczyć na rynek filmowy i wyprodukuje komedię pt. „Po moim trupie” w reżyserii Tomka Koneckiego. W głównej roli zobaczymy Rafała Zawieruchę. Trzymam kciuki. Ostatnie komedie Koneckiego były jak drink, do którego nikt nic nie wrzucił.

Maciej Woć, manager Dawida Podsiadły, został dyrektorem zarządzającym Sony Music Poland & Eastern Europe. Gratulacje. Maciej to jeden z nielicznych w krajowej branży, który rozumie taki stan, w którym to nie my słuchamy muzyki, tylko ona słucha nas.

• Przed wyborami TVP odmówiła emisji spotu Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie „Polska to chory kraj”. Okazało się, że był niezgodny z linią programową. Mnie to nie dziwi. Oni mają już monopol także na wszystkie choroby.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Kultura; s. 75
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną